Gry

E3 2017 — podsumowanie konferencji Electronic Arts

Kamil Świtalski
12

W tym roku konferencja Electronic Arts otworzyła targi E3 — największe święto dla miłośników gier. To właśnie na tę imprezę czekają cały rok! Co w najbliższych tygodniach zaprezentuje nam gigant? Sami zobaczcie!

Sportu zabraknąć nie mogło

Jak to zwykle na konferencjach EA bywa, nie mogło tam zabraknąć sportu. Wielkie otwarcie na bębnach zaserwowała Maddenowa ekipa. I po chwili zaprezentowano nam już trailer Maddena 18. Który, jak twierdzi prezenter, ma być najbardziej innowacyjną odsłoną serii od dekady.

Battlefield 1

Na konferencji powrócił temat Battlefield 1 — świetnej odsłony flagowej strzelaniny. Tym razem w kontekście wspomnień graczy. 20 milionów użytkowników to imponujący wynik. Firma zaprezentowała zestaw materiałów nagranych i skomentowanych przez graczy. Już na lipiec zapowiedziano zestaw nowych map, a także dodatek In the name of the Tsar, który na rynku pojawi się już we wrześniu.

FIFA 18

Obecność FIFA 18 to tylko formalność. Ale tym razem zapowiedziano coś więcej — turniej, który wystartuje tej jesieni. Niestety, na ten moment nie wiemy na jego temat zbyt wiele, więcej szczegółów poznamy w wakacje. W końcu Gamescom już niebawem ;). Na osłodę dostaliśmy już teraz trailer FIFA 18 z Ronaldo na pierwszym planie:

Podczas trwania konferencji pojawiły się też informacje dotyczące FIFA 18 na Nintendo Switch. Nie od dziś wiadomo, że nie będzie to wersja, którą dostaniemy na komputery, PS4 i X1 — a czym właściwie jest? Tutaj znajdziecie więcej informacji na jej temat.

Need For Speed: Payback

O nowym Need for Speed: Payback wiemy nie od dziś. Pierwsze informacje o grze pojawiły się tydzień temu — tym razem jednak twórcy opowiedzieli nam co nieco o bohaterach i samej rozgrywce. Nareszcie w serii doczekaliśmy się między innymi większej ilości opcji związanych z modernizacją naszych aut. Nowy NFS, jak to NFS — będzie efektowny i szybki. Czyli to, co tygryski lubią najbardziej — ze swojej strony dodam tylko tyle, że mam cichą nadzieję, iż ścieżka dźwiękowa nie zawiedzie! Premiera Need For Speed: Payback już 10 listopada 2017!

A way out

Nowa marka, A Way Out! Gra nie wygląda co prawda jak rasowy tytuł AAA — ale mając w pamięci Brothers: A tale of two sons, jestem w stanie zaufać twórcom, którzy tym razem proponują kooperacyjną przygodę. Obiecują nam charakternych bohaterów, wspólną zabawę wyłącznie w trybie split-screen (online albo offline). Co więcej -- twierdzą, że jeszcze żadna gra nie zrobiła tego tak dobrze. Premiera A Way Out już na początku przyszłego roku.

Nowe IP: Anthem

Pokazano pierwsze nowe IP od BioWare, o którym więcej dowiemy się na konferencji Microsoftu, gdzie mamy zobaczyć pierwsze elementy rozgrywki. Gra stworzona będzie na silniku Frostbite i zmierza na nową konsolę giganta z Redmond, którą znamy jako Xbox Scorpio.

NBA Live 18

Był już Madden, była FIFA, to teraz czas na NBA Live 18. W nowej odsłonie kultowej koszykówki mamy możliwość przenieść się na uliczne boiska. Od zachodniego, do wschodniego wybrzeża.

Korzystacie z Xbox Live Gold? Przez tydzień skorzystacie za darmo z EA Access

Dobra wiadomość dla wszystkich użytkowników Xbox Live Gold. Wszyscy subskrybenci mogą przez najbliższy tydzień cieszyć się darmowym dostępem do usługi EA Access!

Star Wars Battlefront 2

Obecność akurat tego tytułu dla nikogo nie jest zaskoczeniem. Wiadomo było już od dawna, że kolejna część strzelaniny w uniwersum Star Wars pojawi się na imprezie.  Druga część będzie znacznie większa od poprzedniczki — i nie zabraknie tam trybu zabawy dla jednego gracza. Wszystkiego będzie więcej niż dotychczas — dołączą też bohaterowie z nowych filmów w formie darmowych DLC. Wśród nich Finn i Kapitan Phasma.

Po trailerze dostaliśmy materiał z rozgrywki wieloosobowej w Star Wars: Battlefront 2, w którym przez cały czas działo się naprawdę dużo. Wyglądał świetnie i myślę, że spokojnie powinniśmy założyć, że gra działa tak na komputerach z naprawdę dobrymi podzespołami. Ciekawe, jak Battlefront 2 będzie wyglądał na konsolach?

Podsumowując

Eletronic Arts — jak co roku — specjalnie niczym nie zaskoczyło. Pokazali swoje największe hity, choć w tym roku zabrakło ukochanej serii mas — The Sims. Zapowiedź nowego dużego IP jakim jest Anthem to taka przystawka przed tym, co mają pokazać jutro. Ciekawie zapowiada się A Way Out, szczególnie, ze gier w trybie kooperacyjnym nigdy za wiele...

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

konferencjaE3E3 2017