Android

Możliwe, że Wasz smartfon również załapie się na testy bety Android Q

Paweł Winiarski
Możliwe, że Wasz smartfon również załapie się na testy bety Android Q
10

Lubicie testować nowe wersje systemu operacyjnego Android? W takim razie pewnie zainteresuje Was informacja o tym, jakie smartfony otrzymają dostęp do wersji beta. I nie, nie musicie posiadać Google Pixel by wziąć udział w testach.

Podobno Google rozpoczęło już prace na bugami w becie Android Q, a sama wersja testowa będzie dostępna dziś, czyli 11 marca. Takie przynajmniej są plotki, wcześniej mówiło się o terminie późniejszym - czyli zaplanowanej na 7-9 maja konferencji Google I/O. Sam nie jestem fanem testowania nowych systemów operacyjnych na własnym smartfonie, ale zdarzyło mi się sprawdzić jakich nowości można oczekiwać - wiecie, taka czysta ciekawość.

Jeśli jednak Wy chcecie pobawić się w testerów i na własne oczy zobaczyć co Google przygotowało w Android Q, możecie wziąć udział w becie - o ile oczywiście posiadacie jeden ze smartfonów, na których testowy system będzie udostępniony.

Zobacz też: Tak wygląda nowy Android Q

Jakie smartfony będą w testach Android Q?

Ubiegłoroczna beta Androida P pominęła wiele popularnych smartfonów i do testów zostały dopuszczone Essential Phone, Nokia 7 Plus, OnePlus 6, Oppo R15 Pro, Sony Xperia XZ2, Vivo X21 i Xiaomi Mi Mix 2S. W przypadku Androida Q Google zapowiedziało, że lista smartfonów kompatybilnych z testowym systemem będzie obszerniejsza. Niestety firma wciąż nie ujawniła jakie dokładnie urządzenia się na niej znajdą, pozostaje nam więc tylko się domyślać. Czy dostaną ją Samsungi i smartfony Huawei? Trochę wątpię, ale trzymam kciuki. Ważne jest natomiast to, że beta nowego Androida nie zostanie ograniczona do telefonów z serii Pixel.

grafika

źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu