Polska

Bet365 przestraszył się ustawy hazardowej, zwija interes w Polsce

Grzegorz Ułan
Bet365 przestraszył się ustawy hazardowej, zwija interes w Polsce
41

Ustawa hazardowa wchodzi w życie 1 kwietnia, prawdopodobnie z tego względu, jeden z największych internetowych bukmacherów w Polsce kończy działalność w naszym kraju 30 marca.

O projekcie tej ustawy pisaliśmy Wam w wakacje zeszłego roku, jeden z jej zapisów mówił o blokowaniu stron z nielegalnym hazardem.

Następny kluczowy zapis dotyczy blokowania stron internetowych z nielegalnym hazardem. Obowiązek ten zostanie przerzucony na operatorów, bez dotychczasowej długotrwałej ścieżki postępowania, czyli policja—>prokurator—>sąd. Będą mieli 2 dni na zablokowanie strony, która trafi do rejestru stron niezgodnych z nową ustawą hazardową. Prawdopodobnie blokada będzie dotyczyła nie tylko polskich stron, ale też tych na serwerach poza granicami naszego kraju.

Najwyraźniej Bet365 bez czekania na ten proceder, postanowił wcześniej zakończyć działalność i poinformował o tym swoich klientów, stosowna informacja wyświetla się również po wejściu na stronę z terytorium Polski.

Ważne informacje dotyczące zamknięcia strony. Ze względu na nadchodzące zmiany prawne, niestety nie będziemy już świadczyć usług w Polsce. W wyniku tego, od 30 marca nasze usługi i strona internetowa nie będą dostępne w Polsce. Po więcej informacji prosimy o kontakt z nami.

Wszyscy klienci, korzystający z usług Bet365, a posiadający środki na koncie w tym serwisie, mają czas do 30 marca na bezproblemową ich wypłatę, później już tylko poprzez indywidualny kontakt.

Wszystko wskazuje więc na to, że już niedługo będzie można obstawiać jedynie u krajowych graczy typu STS czy Fortuna.

Źródło: Money.pl

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu