Seriale

Belfer 2 - jest pierwszy teaser, poznajcie nowych bohaterów i zobaczcie zdjęcia

KK
Konrad Kozłowski
7

Najbardziej wyczekiwana polska telewizyjna produkcja tej jesieni? Trudno mi wskazać jakikolwiek inny polski tytuł, którego premiery jestem aż tak ciekaw. Przede wszystkim z powodu zastosowanego przez twórców zabiegu. Zmiana lokalizacji, zupełnie nowa sprawa, ale ten sam główny bohater.

To może być naprawdę udana kontynuacja albo zupełne pudło - takie są moje odczucia, co do kontynuacji Belfra, oryginalnego serialu polskiego oddziału Canal+. Sezon pierwszy, mający premierę w zeszłym roku, wypadł nadzwyczaj dobrze, choć zdarzyły mu się drobne potknięcia. Canal+ musiał reagować, ponieważ HBO z sukcesem przygotowało dwie solidne produkcje - Watahę oraz Pakt. Pierwsza z nich, po niemałych perturbacjach, powraca tej jesieni, co mnie niezmiernie cieszy. Podobnie jak nowy Belfer.

Belfer 2 - nowi bohaterowie, nowa lokalizacja

 „Mordercza gra zaczyna się jesienią”

Belfer, Paweł Zawadzki (Maciej Stuhr), zostaje zmuszony do podjęcia pracy w jednym z prestiżowych liceów we Wrocławiu. Już wydarzenia pierwszych kilku dni w nowej szkole wywołują w nim wstrząs. W liceum dochodzi do tragedii. Pojawia się milion pytań, na które nie ma odpowiedzi. Jedno jest jasne: na terenie liceum toczy się mordercza gra. To nie jest szkoła, jak każda inna. To nie są zwykli uczniowie, a Belfer nie znalazł się tam przypadkowo.

Grany przez Macieja Stuhra Paweł Zawadzki tym razem trafi do Wrocławia. W efekcie wydarzeń z finału poprzedniej serii jest zmuszony przystać na współpracę ze służbami, których uwagę zwróciły niepokojące doniesienia z wrocławskiego liceum. Nie ma lepszego kandydata do rozwiązania sprawy od wprawionego w rozwiązywanie tego typy zagadek Zawadzki.

W rolach głównych w Belfer 2 wystąpią Michalina Łabacz, Eliza Rycembel i Zofia Wichłacz. Drugi sezon wyreżyserują .

Belfer 2 - zdjęcia

Belfer 2 - teaser

Canal+ zaprezentował pierwszy teaser zapowiadający produkcję. W trwającym zaledwie 30 sekund klipie zobaczyliśmy Pawła Zawadzkiego na szkolnym korytarzu, gotowego do zadania ciosu gaśnicą. W tle słyszymy okrzyki i dźwięki uderzeń - można jedynie snuć domysły odnośnie okoliczności, w których znalazł się Belfer. Podejrzewam, że ukazana nam scena pochodzi z końcówki sezonu.

Nie poznaliśmy jeszcze dokładnej daty premiery drugiego sezonu Belfra

 

 

 

 

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu