Moje przemyślenia

Będą zmiany w pluginach komentarzy na Facebooku [aktualizacja]

GM
Grzegorz Marczak
15

Serwis allfacebook.com pokazał obrazek z zmianami jakie Facebook ma zamiar wprowadzić jeśli chodzi o plugin systeu komentarzy. Główna zmiana to możliwość oceniania komentarzy - wygląda na to, że proste "lubię" nie wystarcza. Dojdzie więc klasyczne dawanie plusów i minusów za wypowiedź. Ocena naszych...

Serwis allfacebook.com pokazał obrazek z zmianami jakie Facebook ma zamiar wprowadzić jeśli chodzi o plugin systeu komentarzy. Główna zmiana to możliwość oceniania komentarzy - wygląda na to, że proste "lubię" nie wystarcza. Dojdzie więc klasyczne dawanie plusów i minusów za wypowiedź. Ocena naszych komentarzy przez innych użytkowników będzie widoczna dla wszystkich - jest więc szansa, że na bazie tej funkcjonalności zostaną dobudowane zupełnie nowe opcje w Facebooku. Dodatkowo jest to jedno z narzędzi, które na przykład może służyć do identyfikacji spamerów (choć efektywność i możliwości wykorzystania tego w złych zamiarach mogą być problemem).

To co moim zdaniem jest dużo ważniejsze niż ocenianie komentarzy (mówię o punkcie widzenia użytkownika) to planowane wprowadzenie wątków w komentarzach. Dostaniemy więc wreszcie możliwość odniesienia się w komentarzu do konkretnej wypowiedzi jednej z dyskutujących osób.

Do tej pory spopularyzowało się wywoływanie kogoś w komentarzu poprzez użycie @nick - dzięki temu rozmówca wie, że nasz tekst kierujemy do niego. Jednak przy większej ilości komentarzy ta metoda nie jest efektywna.

Poniżej obrazek pokazujący nowe komentarze. Oprócz wyżej opisanych ocen i wątków dochodzi jeszcze informacja o naszej sieci czyli w zależności od tego podaliśmy w naszym profilu może to być info o naszym mieście pochodzenia, szkole do której uczęszczamy czy miejscu pracyobrazek pochodzi z allfacebook.com

Aktualizacja - Moja wina nie doczytałem iż w zmianach tych chodzi o plugin do Facebooka.
Przepraszam za zamieszanie nie wiem jak umknęła mi ta informacja o pluginie.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Facebook