Felietony

Nowe o2.pl czyli pierwszy krok w zmianie wizerunku grupy

Grzegorz Marczak
Nowe o2.pl czyli pierwszy krok w zmianie wizerunku grupy
21

o2 wczoraj pokazała nową stronę główną swojego portalu. Zmian zaszło naprawdę sporo począwszy od tego, że cały portal zmienia nieco swój charakter i idzie nieco bardziej w stronę klasycznego portalu niż miejsca gdzie dominujące są lekkie treści. Wprawdzie na tym etapie nie zostały one jeszcze ogran...

o2 wczoraj pokazała nową stronę główną swojego portalu. Zmian zaszło naprawdę sporo począwszy od tego, że cały portal zmienia nieco swój charakter i idzie nieco bardziej w stronę klasycznego portalu niż miejsca gdzie dominujące są lekkie treści. Wprawdzie na tym etapie nie zostały one jeszcze ograniczone ale za to zmieniła się nieco "krzykliwość" całego portalu. Dodatkowo ważnym elementem serwisu stają się newsy z kategorii takich jak finanse polityka, biznes i sport. Idzie więc zmiana wizerunkowa dla całej grupy i tylko ciekawy jestem jak na to zareagują dotychczasowi czytelnicy o2?

Z informacji prasowej jaką dostałem wynika, że o2 porządnie przyłożyło się do tej transformacji :

Nowa architektura portalu jest wynikiem trzymiesięcznego procesu badań prowadzonych wśród klientów biznesowych Grupy o2 i użytkowników portalu. Badania marketingowe prowadzone były z pomocą firmy EEI, a ich celem było znalezienie drogi do zmian wizerunkowych Grupy o2, zgodnych z oczekiwaniami użytkowników i strategią rozwoju firmyMożliwe, że nie wszyscy są fanami marki o2 - ja nie jestem czytelnikiem tego portalu. Jednak w całej działalności grupy podoba mi się to, że potrafią dostosowywać się do nowych okoliczności i reagować w momentach kiedy zmiany są potrzebne. Warto też pamiętać, że nadal jest to portal bez zaplecza dużej grupy mediowej i zarabiający na siebie jedynie tym co wypracuje online.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

portaleo2.pl