Felietony

Bawiliśmy się mobilnym systemem Ubuntu - bardzo dobre pierwsze wrażenia (film)

Grzegorz Marczak
Bawiliśmy się mobilnym systemem Ubuntu - bardzo dobre pierwsze wrażenia (film)
42

Po wręcz katastrofalnych pokazach Firefox OS (sorry ale z takim telefonami ten system po prostu nie będzie działać) miałem okazję pobawić się chwilę mobilnym systemem Ubuntu. I przyznam, że byłą to bardzo miła niespodzianka i bardzo efektowny pokaz. Przede wszystkim Ubuntu pokazywało swój system...

Po wręcz katastrofalnych pokazach Firefox OS (sorry ale z takim telefonami ten system po prostu nie będzie działać) miałem okazję pobawić się chwilę mobilnym systemem Ubuntu. I przyznam, że byłą to bardzo miła niespodzianka i bardzo efektowny pokaz. Przede wszystkim Ubuntu pokazywało swój system na "normalnych telefonach" a nie cudach oszczędności na wszystkim co się da. Tak więc z wydajnością nie było problemu i można było skupić się na samym interfejsie, który jest przyjemną odmianą od tego co znamy do tej pory z iOS czy Androida.

Dwa najważniejsze elementy mobilnego Ubuntu mocno eksponowane podczas pokazów to menu wysuwane z lewej strony telefonu oraz możliwość przełączania się między aplikacjami poprzez przesuwanie aktywnego ekranu. Oczywiście dużą zaletą tego OS ma być system który łatwo dostosowuje się do wielkości ekranu urządzenia. Pytanie czy tak samo będzie z aplikacjami? Ubuntu twierdzi, że tak.

Zobaczcie jak wygląda Ubuntu Mobile OS w akcji:

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Ubuntumobile os