Filmy

Lubicie Zmierzch? To polubicie nowego Mrocznego Rycerza! Pattinson zagra Batmana

Konrad Kozłowski
Lubicie Zmierzch? To polubicie nowego Mrocznego Rycerza! Pattinson zagra Batmana
38

Czy to będzie jedna z najbardziej kontrowersyjnych decyzji tego roku? Może delikatnie przesadzam, ale raczej mało kto spodziewał się pod maską Batmana Roba Pattinsona, prawda? A rzekomo ma być on bardzo blisko wcielenia się w Mrocznego Rycerza.

Aktualizacja na końcu wpisu.

Od pewnego czasu nie słyszeliśmy żadnych konkretnych nowości na temat nadchodzącego filmu The Batman od reżysera Matta Reevesa. Spod jego ręki wyszły między innymi ostatnie odsłony z serii Planety Małp, co pozwala sądzić, że nieco mroczniejszy i dość realistyczny klimat produkcji o Człowieku Nietoperzu będzie dla niego czymś w sam raz. Ale wciąż nie wiemy, kto wcieli się w Mrocznego Rycerza, choć Deadline przynosi bardzo ciekawe informacje.

Co powinieneś wiedzieć o Batmanie? Historia superbohatera

Według serwisu, aktualnie pod uwagę brani są tylko Robert Pattinson  oraz Nicholas Hoult. Pierwszy, dość niesprawiedliwie, kojarzony jest przede wszystkim z występem w sadze Zmierzch, natomiast drugiego można było zapamiętać z roli w X-Men: Pierwsza klasa, a teraz oglądać go można w Tolkienie. Najprawdopodobniej to właśnie jeden z nich zastąpi amerykanina Bena Afflecka, przed którym Batmana grał walijczyk Christian Bale.

Warto przypomnieć, że The Batman nie będzie miał nic wspólnego z uniwersum DC, z którego najświeższą premierą był ciepło przyjęty Aquaman. Affleck nie powróci jednak na ekran jako Batman i nie jest jasne kto zajmie jego miejsce w filmowym uniwersum DC, a związanie obydwu projektów wydaje się mało realne, więc... przed nami co najmniej jeszcze jeden casting.

Którzy aktorzy wcielali się w rolę Batmana?

Nic nie wskazuje też, by The Batman i Joker miały operować w tym samym świecie - DC i Warner Bros. zapowiadali, że oprócz rozwoj uniwersum powstawać będą też poboczne projekty z superbohaterami i złoczyńcami z kart komiksów DC Comics, co z jednej strony wydaje się ciekawym rozwiązaniem, bo daje mnóstwo swobody twórcom i może wygenerować intrygujące produkcje, ale w efekcie powstaje nam niezły mętlik, w którym jedna postać będzie mogła być przedstawiana na wiele różnych, niezwiązanych ze sobą sposobów.

Aktualizacja: Robert Pattinson oficjalnie Batmanem!

Dziś, 31 maja, Warner Bros. potwierdziło angaż Roberta Pattinsona do roli w nadchodzącym filmie Matta Reevesa pt. The Batman. Zdjęcia miały wystartować jeszcze w tym roku, ale niewykluczone, że przez ostatnie poprawki w scenariuszu, które wprowadza Reeves, ekipa wejdzie na plan dopiero w 2020 roku. Premiera filmu zaplanowana jest na 25 czerwca 2021 roku, a produkcja ma pokazać, dlaczego Batman nazywany jest najlepszym detektywem świata - akcja filmu w klimacie noir osadzona będzie w latach 90.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu