Sprawdź jaki laptop Intel Evo jest najlepszy dla Ciebie Więcej
Apple

Bateria w iPad 3 nie ładuje się do końca. Problem czy przemyślana funkcja?

MK
Marcin Kamiński
26

Bateria w nowym iPadzie to bardzo ciekawa konstrukcja, o której mieliśmy już okazję pisać. Jak się okazuje, ma ona jednak nie tylko same plusy. Użytkownicy najnowszego tabletu marki Apple zauważyli, że algorytm odpowiadający za baterię podczas ładowania wymaga dopracowania. Jeżeli odłączymy iPada 3...

Bateria w nowym iPadzie to bardzo ciekawa konstrukcja, o której mieliśmy już okazję pisać. Jak się okazuje, ma ona jednak nie tylko same plusy. Użytkownicy najnowszego tabletu marki Apple zauważyli, że algorytm odpowiadający za baterię podczas ładowania wymaga dopracowania. Jeżeli odłączymy iPada 3 od ładowarki w momencie ukazania się na nim oznaczenia "100%", tracimy blisko 1,5 godziny z działania urządzenia, gdyż nie jest ono jeszcze wówczas naładowane do końca.

Ciekawą sprawę ładowania baterii w nowym iPadzie ujawnił serwis DisplayMate Technologies Corporation. Z przeprowadzonych przez nich testów wynika, że wskaźnik naładowania baterii w tablecie nie działa do końca poprawnie. Na w pełni naładowanej baterii iPad 3 działa do 11,6 godzin. Gdy jednak przerwiemy ładowanie dokładnie w momencie pojawienia się "100%" na ekranie tabletu, czas jego działania skróci się do 10,4 godzin. Gdzie podziewa się 1,2 godziny działania iPada? Wychodzi na to, że urządzenie zbyt wcześnie informuje o pełnym naładowaniu baterii.

Wyjaśnienie sprawy jest proste. Apple konstruując nowego iPada, wyposażonego w zmienioną baterię, postanowiło się nieco zabezpieczyć. Aby wydłużyć życie baterii i dać jej „zdrowsze życie”, producent ustawił limit jej naładowania na około 97%. Efekt jest prosty – bateria utrzyma swoje parametry dłużej, jednak sam iPad 3 w tym okresie na jednym ładowaniu wytrzyma nieco mniej, niż w testach prasowych.

Czy możliwe jest naładowanie iPada 3 do końca? Oczywiście – wystarczy zostawić go podłączonego do ładowania przez jeszcze ponad dwie godziny po ukazaniu się "100%" naładowania baterii. Powinno to wydłużyć działanie samego tabletu na jednym ładowaniu, jednak jednocześnie skrócić żywotność zamontowanej w urządzeniu na stałe baterii.

Na koniec jeszcze jedna ciekawostka. iPada 3 zdecydowanie nie warto ładować podczas jego używania. Testy wskazują, że w momencie używania tabletu oraz ustawienia jasności ekranu na maksimum, ładowanie może potrwać nawet dłużej niż 20 godzin! Zdecydowanie wygodniej jest zatem pozostawić tablet do ładowania wyłączony lub wygaszony – choćby w nocy.

Źródło obrazka: 1, 2.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

ipad 3