Bank

Bank Pocztowy oferuje rachunki dostosowane do wieku klientów - oto nowe Konto w Porządku

Grzegorz Ułan
Bank Pocztowy oferuje rachunki dostosowane do wieku klientów - oto nowe Konto w Porządku
2

Bank Pocztowy i jego internetowy odpowiednik EnveloBank poinformowali o udostępnieniu zupełnie nowego rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego - Konto w Porządku. Właściwie, to mają być trzy nowe konta przeznaczone dla klientów w określonym wieku.

Od 1 czerwca w ofercie Banku Pocztowego i EnveloBanku dostępne będą tylko nowe rachunki w ramach nowego konta Konto w Porządku - Konto w Porządku Start, Konto w Porządku oraz Konto w Porządku Plus. Wybór właściwego rachunku ma się odbywać automatycznie, na podstawie zweryfikowanego wieku klienta.

Do każdego rachunku klienci będą mogli sobie dobrać karty debetowe, zarówno od Mastercarda jak i VISA oraz korzystać z bankowości internetowej Envelobank Online i mobilnej Envelobank Mobile czy z płatności mobilnych Apple Pay, Google Pay i Garmin Pay.

Jarosław Banach, Dyrektor Zarządzający Pionu Rozwoju Biznesu Banku Pocztowego:

Zdecydowanie zmieniamy oraz upraszczamy naszą ofertę w zakresie ROR i dostosowujemy ją do potrzeb młodych osób. Od 1 czerwca Bank Pocztowy będzie oferował jedno konto w trzech wariantach, z funkcjonalnościami oraz cennikiem dostosowanym do głównych segmentów Klientów. Dostosowując usługi do etapu życia Klientów chcemy zachęcić Ich do nawiązania z nami długoletniej współpracy. W najbliższym czasie pojawią się nowe rozwiązania w bankowości mobilnej, której rozwój przyspieszył na skutek pandemii Covid 19.

Konto w Porządku Start

Pierwszy ROR przeznaczony jest dla osób pomiędzy 13 a 25 rokiem życia. Jest zupełnie darmowy łącznie z kartą debetową i bezpłatnymi wypłatami z bankomatów Planet Cash oraz w placówkach pocztowych. Do tego dochodzą darmowe przelewy internetowe i przelewy natychmiastowe w bankowości mobilnej.

Konto w Porządku

Z tego rachunku mogą korzystać osoby w wieku od 26 do 64 lat. Również jest bezpłatny, z tym że karta debetowa jest darmowa pod warunkiem dokonywania nią płatności na kwotę przynajmniej 300 zł miesięcznie.

Konto w Porządku Plus

Ostatni z nowych rachunków przeznaczony jest dla osób starszych, powyżej 65 roku życia. Tutaj warunkiem braku opłat za jego prowadzenie jest wpływ świadczenia emerytalno-rentowego z ZUS albo posiadanie i korzystanie z karty debetowej. Jego posiadacze mogą liczyć również na dostarczanie gotówki pod wskazany adres przez listonosza.

Wprowadzenie nowych rachunków oznacza likwidację już istniejących, czyli Bliskie Konto Pocztowe, Pocztowe Konto Bez Ograniczeń, Pocztowe Konto Aktywny Nestor oraz EnveloKonto. Dotychczasowi klienci mogą nadal z nich korzystać, ale nie będą już oferowane nowych klientom.

Źródło: Bank Pocztowy.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu