Netflix

Aż 76 proc. użytkowników Netfliksa uważa, że mógłby on zastąpić tradycyjną telewizję [prasówka]

Tomasz Popielarczyk
Aż 76 proc. użytkowników Netfliksa uważa, że mógłby on zastąpić tradycyjną telewizję [prasówka]
4

Większość osób korzystających z Netfliksa jest zdania, że serwis jest w stanie zastąpić im całkowicie tradycyjne kanały telewizyjne.

Netflix jest w stanie zastąpić telewizję

Ankietę w tej sprawie przeprowadził serwis AllFlicks, który przepytał 3 tys. użytkowników Netfliksa. Aż 76 proc. spośród nich uważa, że serwis może im zastąpić tradycyjną telewizję. Nie wiemy niestety, dla ilu z tych osób amerykańska platforma już wygryzła z domów normalne kanały TV. Widać jednak wyraźnie trend odchodzenia od linearnej telewizji na rzecz rozwiązań dedykowanych, pozwalających na samodzielne dobieranie filmów i seriali oraz wspartych algorytmami. W taki też sposób promuje siebie sam Netflix - jako alternatywę dla telewizji. Co ciekawe, zdania dotyczące przewagi Netfliksa nad kinem są już podzielone. Tutaj dla jedynie 24,2 proc. użytkowników Netflix jest dobrą alternatywą. Natomiast aż 67,6 proc. uważa przeciwnie.

Praktyczne zmiany w Google Play

Google wprowadza drobne, ale bardzo praktyczne nowości do sklepu Google Play. Pierwszą z nich jest informowanie, że dana aplikacja zawiera reklamy. Od teraz przy grach i programach, które wyświetlają bannery, pop-upy i inne treści reklamowe zobaczymy stosowną informację. Dzięki temu użytkownik jeszcze przed instalacją wie, czego może się spodziewać. Inna nowość to pokazywanie rozmiarów pliku, który jest pobierany podczas aktualizacji programu. W takiej sytuacji nie pobieramy całej aplikacji od nowa, a jedynie niezbędne dane i Google Play będzie teraz nas bezpośrednio informował, jakiej wielkości paczka to będzie. Zmieniono też działanie paska postępu. Dotąd pokazywał on pełny rozmiar aplikacji i zatrzymywał się w momencie pobrania danych niezbędnych do update'u. Teraz będzie on działał normalnie, uwzględniając jedynie rozmiary aktualizacji.

Marshmallow ma 7,5 proc.

Tradycyjnie Google publikuje statystyki popularności poszczególnych wersji Androida. Wydanie 6.0 Marshmallow ma obecnie 7,5 proc., a więc regularnie zyskuje - w skali miesiąca aż 2,9 p. proc.. Nie jest to jednak tempo tak wysokie, jak w przypadku Lollipopa. Optymizmem napawa jednak, że najnowsza wersja systemu jest aktualnie jedyną, która notuje wzrosty. Wszystkie inne wydania zaliczyły niewielkie spadki (najwięcej , bo 0,9 p. proc. stracił KitKat). Problemem pozostanie 2.2 Froyo, gdzie słupki kolejny raz z rzędu nawet nie drgnęły.

MS przejmuje Solair, Google - Synergyse

Giganci znowu na zakupach. Microsoft dokonał przejęcia firmy Solair. To włoski startup opracowujący technologie dla biznesu, które pozwalają na zarządzanie sprzętem i urządzeniami z poziomu chmury. To typowe rozwiązanie z kategorii Internet of Things. Solair działa w oparciu o platformę Azure, dlatego Microsoft już zapowiedział integrację tego rozwiązania z Azure IoT Suite i udostępnienie go klientom.

Natomiast Google dokonało przejęcia firmy Synergyse z Toronto, która zajmuje się tworzeniem interaktywnych szkoleń online dotyczących pakietu Google Apps. Dotąd startup przeszkolił już 4 mln pracowników z 3 tys. różnego rodzaju organizacji. Najwyraźniej Google chce w ten sposób zwiększyć biznesowy potencjał swojej platformy i oferować ją wraz ze stosownymi szkoleniami z obsługi.

W obu przypadkach kwot transakcji nie ujawniono.

 

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu