Polska

Biznes online - jego rozkręcenie jeszcze nie było tak proste

Jakub Szczęsny
Biznes online - jego rozkręcenie jeszcze nie było tak proste
6

Rozkręcenie biznesu w internecie wydaje się być trudnym zadaniem i... rzeczywiście tak jest. Skuteczne działania muszą zostać doskonale przemyślane. Następnie warto przygotować narzędzia, landing pages, zintegrować się z procesorami płatności... to wymaga sporo czasu. A co jeśli moglibyście te działania zautomatyzować?

GetResponse to polska platforma dedykowana marketingowi internetowemu. Tym razem oferuje ona dostęp do zautomatyzowanego narzędzia służącego do "rozkręcania biznesu online", jak opisują to sami twórcy. Autofunnel jest w pełni automatyczny, pozwala na stworzenie krok po kroku landing panges, skonfigurowanie komunikacji mailowej, zintegrować systemy płatności, odzyskać porzucone koszyki i zarabiać na produktach lub usługach.

Autofunnel oferuje dostęp do 40 już gotowych scenariuszy lejków marketingowych, które można dowolnie zmieniać. Założyłem testowe konto na GetResponse tylko po to, aby pobawić się tym kreatorem i przyznam szczerze, że za jego pomocą byłbym w stanie stworzyć niezły lejek marketingowy dla webinaru. Użytkownik w trakcie działania lejka ma cały czas dostęp do statystyk - z podziałem na całkowitą liczbę odwiedzin strony, kontakty, klientów oraz wskaźnik skuteczności. Kluczowym wynikiem są rzecz jasna zarobki związane z promocją usługi / produktu.

Autofunnel jest rozwiązaniem, które pozwala przedsiębiorcy skupić się na tym, na czym zna się najlepiej, upraszczając i automatyzując wszystkie potrzebne działania marketingowe. Dzięki niemu można rozkręcić biznes online, bez konieczności ponoszenia dodatkowych kosztów na grafików, IT, agencje, czy też dodatkowe narzędzia. Jestem pewna, że Autofunnel zrewolucjonizuje rynek SMB w Polsce i na świecie

Aleksandra Korczyńska, Head of EMEA Marketing w GetResponse

Co bardzo istotne, Autofunnel daje użytkownikowi możliwość podglądu na ROI i konwersję na każdym etapie lejka marketingowego. Nawet osoba, która nie jest mocno doświadczona w marketingu nie będzie mieć problemu z obsługą tego interfejsu i z powodzeniem uda jej się stworzyć własny biznes internetowy. Kreator prowadzi twórcę dosłownie za rękę, wskazuje na kroki, które powinien wykonać, aby przejść dalej.

Działam w marketingu internetowym i jestem niezwykle zaciekawiony tym narzędziem

Z pewnością, Autofunnel trzeba przetestować w prawdziwych warunkach i za jego pomocą spróbować "rozkręcić" biznes online. I coś mi się wydaje, że w najbliższym czasie będę mieć taką okazję. Jednak już teraz widzę dla Autofunnel potencjał i muszę za niego GetResponse podziękować. Nie tylko w swoim imieniu, ale również ludzi, którzy nie mają ogromnej styczności z marketingiem internetowym i zagadnienie "lejka" jest dla nich obce.

Interfejs Autofunnela jest tak przejrzysty i zrozumiały, że można na nim tłumaczyć ideę lejka marketingowego również laikom. Wpływ poszczególnych kroków na kolejne jest wyczuwa się wręcz "intuicyjnie". Jak dla mnie to coś, z czego spece od marketingu powinni przynajmniej spróbować skorzystać.

Chcesz przetestować Autofunnel? Sprawdź tutaj

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu