Gry

Hotele, w którym gracze poczują się jak u siebie. Dla mnie to znak czasów

Jakub Szczęsny
Hotele, w którym gracze poczują się jak u siebie. Dla mnie to znak czasów
3

Hotele tematyczne nie są niczym dziwnym w branży hotelarskiej, jednak jeszcze jakiś czas temu mało kto myślał o romansie takich obiektów z gamingiem. Jednak macki elektronicznej rozrywki rozrosły się tak bardzo, że będziemy obserwować coraz więcej takich połączeń. Atari, nie będąc już na ścisłym "świeczniku" firm królujących na rynku gamingowym postanowiło, że stworzy własną sieć hoteli.

Atari będzie realizować projekt "gamingowych hoteli" wraz z GSD Group, podmiotem, który aktywnie działa w branży hotelarskiej. Połączenie doświadczeń obydwu firm ma zaowocować stworzeniem "Atari Hotels" - obiektów, w których tematem przewodnim będą właśnie gry. Pierwsze hotele Atari powstaną w Stanach Zjednoczonych - nie jest to dziwne ze względu na to, że tam rynek gamingowy jest szczególnie mocny i dodatkowo chłonny, jeżeli chodzi o takie rozwiązania. Dla Atari to szansa na zbudowanie sobie bazy przychodów, która w przyszłości może stać się jednym z ważniejszych aspektów działalności legendy rynku.

Oprócz wystroju nastawionego na gaming, hotele Atari będą oferować w pokojach przeróżne urządzenia skierowane do graczy - począwszy na konsolach, a skończywszy na zestawach VR. Jednak nie tylko goście będą źródłem przychodów dla GSD & Atari - tworząc atrakcyjne miejsca, które mogą funkcjonować jako "baza eventowa" sporą szansą dla partnerów może być organizowanie mniejszych lub większych wydarzeń w branży. A za tym idą już bardzo konkretne pieniądze. I tutaj trzeba przyznać, że zarówno Atari jak i GSD Group mają bardzo, bardzo dobry pomysł na budowanie swojego nowego biznesu.

Czytaj również: "Atarowca wal z gumowca" - czyli Atari vs Commodore

Połączenie baz: noclegowych oraz eventowych (bo wygodnie będzie umieścić gości w hotelu, w którym organizuje się wydarzenie) to całkiem dobre posunięcie i jeżeli wszystko pójdzie dobrze, wielu organizatorów sięgnie po takie rozwiązanie.

Gdzie powstaną pierwsze hotele Atari?

Pierwsze osiem takich obiektów powstanie jeszcze w tym roku w Arizonie - wykonawcą inwestycji będzie True North Studio. Kolejne hotele powstaną w Las Vegas, Denver, Chicago, Austin, Seattle, San Francisco oraz San Jose. Nowa marka na rynku hotelarskim doczekała się już swojej strony internetowej, na której można już założyć konto (by potem otrzymać ekskluzywne oferty). Cóż, bardzo chętnie zatrzymałbym się w takim hotelu - głównie z ciekawości, jak można zgrabnie połączyć ideę obiektu noclegowego z gamingiem. Wiele podobnych projektów udowadnia, że się da i można na tym całkiem nieźle zarobić. Pytanie tylko, czy zgodnie z planami Atari, hotele partnerów staną się bazą eventową dla organizatorów. Jeżeli tak - plan wypali i podobnych obiektów doczekamy się być może w innych krajach świata. Jak na razie, Atari nie mówi nic na temat dostępności podobnych obiektów poza Stanami Zjednoczonymi - wszystko zależy od sukcesu pomysłu na rodzimym rynku.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu