Google

Asystent Google rusza z testami w Polsce: pierwsi użytkownicy z dostępem

Marek Adamowicz
Asystent Google rusza z testami w Polsce: pierwsi użytkownicy z dostępem
35

Google Asystent już od jakiegoś czasu wiemy, że usługa wejdzie w końcu do Polski. Tymczasem dziś do wybranych użytkowników dotarły zaproszenia na pierwsze testy.

O całej sprawie poinformował serwis fandroid.com.pl. Do wybranych użytkowników systemu Android zaczęły docierać zaproszenia na testy Asystenta Google. Sprawdziany aplikacji rozpoczną się z początkiem czerwca. Chociaż o całej sprawie oficjalnie nic nie wiadomo, to znamy już pierwsze kroki, które muszą wykonać użytkownicy chcący wziąć udział w testach. Przede wszystkim wymagane jest ukończenie 18 roku życia oraz wypełnienie na początku kwestionariusza. Całość okraszona jest informacją o poufności.

Ankieta wypełniona i co dalej?

W ankiecie zawarte są pytania o sprzęt którym dysponuje wybrany użytkownik oraz pracującej na nim wersji oprogramowania. Po wypełnieniu ankiety w ciągu 14 dni tester ma otrzymać dostęp do Asystenta Google. Całe testy okraszone są obostrzeniami prawnymi, a za załamanie regulaminu grozi wykluczenie z programu testowego Google i z usług, do których otrzymał wcześniejsze zaproszenia. Największe szanse na wzięcie udziału w betatestach Asystenta Google mają użytkownicy, którzy aktywnie biorą udział w rozwoju całego systemu. Mowa tutaj m.in. o tych, którzy rozwijają aplikację Map Google poprzez dodawanie zdjęć i treści do tej aplikacji.

Ze wprowadzeniem Asystenta Google wiązane są ogromne nadzieje. Angielska czy amerykańska wersja jest bardzo dobrze rozwinięta i wielu użytkowników liczy, że również polska podoła oczekiwaniom. Na przeszkodzie może jednak stanąć nasz ojczysty język, którego składnia i zasady są dużo bardziej skomplikowane niż w przypadku języka angielskiego. Wprowadzenie Asystenta Google może okazać się zbawieniem dla niektórych użytkowników smartfonów i innych urządzeń mobilnych a systemem Android.

Podczas konferencji Google I/O 2018 ogłoszono, że polska wersja Asystenta pojawi się do końca 2018 roku. W tym czasie Asystent Goolge będzie obsługiwać już 30 języków 80 krajach.  Czym zatem polski Asystent Google zaskoczy użytkowników Androida?

źródło: www.fandroid.com.pl

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu