Antyapps

Asystent Google. Jak go aktywować na Androidzie

Antyapps
Asystent Google. Jak go aktywować na Androidzie
Reklama

Nie od dziś wiadomo, że najważniejszym rynkiem dla firm technologicznych są Stany Zjednoczone i amerykańscy konsumenci. To zazwyczaj oni dostają n...

Nie od dziś wiadomo, że najważniejszym rynkiem dla firm technologicznych są Stany Zjednoczone i amerykańscy konsumenci. To zazwyczaj oni dostają najfajniejsze i najciekawsze rozwiązania. Później trafiają one na inne rynki — głównie te anglojęzyczne. Tak jest między innymi z wirtualnymi asystentami Google i Apple. Wiemy też, że język polski nie jest tak prosty to opanowania, jak angielski — także przez sztuczną inteligencję. Po latach prac, Asystent Google zaczyna sobie z nim radzić całkiem dobrze. Firma postanowiła uruchomić tę usługę w Polsce — zarówno na Androidzie i iOS. Dziś podpowiemy jak uruchomić Asystenta Google na tych pierwszych urządzeniach.

Reklama

Uwaga! Mimo że usługa oficjalnie, według Google, jest już dostępna w Polsce oraz po polsku — na tę chwilę jeszcze nie wszyscy użytkownicy mogą się nią cieszyć. Jak twierdzi firma: ten stan ma się zmienić w ciągu najbliższych kilkunastu-kilkudziesięciu godzin, warto więc uzbroić się jeszcze w odrobinę cierpliwości.

Aby używać Asystenta Google, Twój telefon lub tablet musi mieć zainstalowany system Android w wersji 5.0 lub nowszej, najnowszą aplikację Google, zainstalowane Usługi Google Play, 1,0 GB pamięci oraz ustawiony język polski. Może się zdarzyć tak, że próbując włączyć interakcję z asystentem, zostaniecie poproszeni o jego aktywację. Wystarczy podążać za wskazówkami widocznymi na ekranie i gotowe. Nie można tez zapomnieć o komendzie „OK Google”, która pozwala na wywołanie Asystenta bez konieczności sięgania po telefon — choć w chwili obecnej działa to głównie na odblokowanym urządzeniu.

Tę opcję znajdziecie w ustawieniach aplikacji Google: Więcej > Ustawienia > Asystent Google: Ustawienia > Asystent > Urządzenia z Asystentem > Dostęp przez Voice Match. Przy próbie skorzystania z Asystenta przy wyłączonym ekranie będziemy musieli go odblokować. Liczę, że już niedługo będziemy mogli korzystać z funkcji „Odblokuj za pomocą funkcji Voice Match”, która pozwala na odblokowywanie telefonu po nauczeniu się przez niego rozpoznawania naszego głosu i po wypowiedzianej komendzie „OK Google”.

Asystent Google na Androidzie oficjalnie dostępny

Jeśli do tej pory korzystaliście z niego po angielsku, nie będzie dla Was problemem zmiana odpowiednich ustawień, by dostosować go do polskich warunków. Warto jednak pamiętać, że polski Asystent wciąż się uczy nie nie oferuje wielu rozbudowanych funkcji, jak jego starszy, angielski brat. Niemniej jednak warto już teraz sięgnąć po jego polską wersję i sprawdzić, jak sobie radzi.

Nie da się ukryć, że wprowadzenie Asystenta Google na polski rynek i to w dodatku po polsku to bardzo duże wydarzenie, które może spotkać się z koniecznością falowego wprowadzania nowych funkcjonalności do naszych urządzeń. Jeśli wbudowane narzędzia lub aplikacja Asystenta na Waszych telefonach i tabletach wciąż nie wspierają naszego języka, pozostaje uzbroić się w cierpliwość. Google jest znane z tego, że duże aktualizacje usług nie są dostępne dla wszystkich, w tym samym czasie. Pełne wdrożenie Asystenta może zająć kilka dni.

Zobacz wszystkie teksty o Asystencie Google po Polsku na AntyApps:

Reklama

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Reklama