Wearables

ASUS Zenwatch 3 to obecnie najciekawszy smartwatch z Androidem. Wygląda fantastycznie

Tomasz Popielarczyk
62

Już od kilku tygodni było jasne, że na targach IFA ASUS zaprezentuje Zenwatcha 3. Wszyscy też spodziewali się, że będzie to zegarek z okrągłym wyświetlaczem. I faktycznie jest, a przy tym robi piorunujące wrażenie.

Podobnie jak poprzednicy, Zenwatch 3 pracuje pod kontrolą Androida Wear. Urządzenie ma tym razem jednak okrągłą kopertę ze stali (o grubości zaledwie 9,95 mm), co czyni je podobnym do Moto 360 i Huawei Watcha. Niech Was jednak nie zwiodą pozory. ASUS Zenwatch 3 jest napędzany przez zapowiedzianego w ubiegłym roku Snapdragona 2100 (zwanego też Snapdragonem Wear) - to specjalny SoC zaprojektowany z myślą o smartwatchach. Jest on produkowany w litografii 28 nm i dysponuje czterema 32-bitowymi rdzeniami Cortex-A7 o taktowaniu 1,2 GHz. Wspiera go GPU Adreno 304, a także 512 MB pamięci RAM i 4 GB pamięci wewnętrznej. Jak widać zatem, nie mamy do czynienia z demonem wydajności, a raczej energooszczędną jednostką skrojoną do potrzeb inteligentnego zegarka.

Zastosowany w Zenwatchu 3 wyświetlacz ma średnicę 1,39 cala. Jest to panel AMOLED o rozdzielczości 400 x 400 px, co daje zagęszczenie pikseli na poziomie 287 PPI. Jest to zatem niemal identyczny ekran jak w smartwatchu Huawei - testy praktyczne dowiodą, czym pod tym względem oba zegarki się od siebie różnią. W Zenwatchu wyświetlacz zabezpiecza nieznacznie zakrzywione szkiełko z powłoką Gorilla Glass.

Wewnątrz umieszczono baterię o pojemności 341 mAh. Ponadto zastosowanie znalazła tutaj technologia HyperCharge, która pozwala na naładowanie baterii w 60 proc. w zaledwie 15 minut. Co ciekawe, na rynek trafi też akcesorium o nazwie battery pack, o którym jednak póki co nie wiemy zbyt wiele.

ASUS podkreśla, że Zenwatch 3 ma doskonale sprawdzać się podczas monitorowania aktywności fizycznej, mierząc kroki z 95-procentową dokładnością. Ma to być tym samym najlepszy wynik na rynku. Fani personalizacji otrzymają natomiast dostęp do aplikacji FaceDesigner pozwalającej na samodzielne projektowanie tarcz dla Zenwatcha 3.

Cenę Zenwatcha 3 ustalono na 229 euro. Na rynek trafią wersje w kolorach gunmetal (czarny), silver (wiadomo) i rose gold (będzie pasował do iPhone'a?). Zapolujemy na zegarek, gdy tylko dojedziemy na targi IFA. Spodziewajcie się naszych wyczerpujących pierwszych wrażeń.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu