Asus

Asus powalczy z mniejszym, 5-calowym ZenFone 2?

Jakub Szczęsny
9

W dziedzinie technologii mobilnych zaczyna się dziać coś ciekawego. Coraz częściej producenci, oprócz sukcesywnego zwiększania przekątnej ekranów swoich flagowców, dba też o użytkowników, którzy nie potrzebują aż tak dużej przestrzeni roboczej i rozglądają się za czymś mniejszym. Nie wiem, czy w prz...

W dziedzinie technologii mobilnych zaczyna się dziać coś ciekawego. Coraz częściej producenci, oprócz sukcesywnego zwiększania przekątnej ekranów swoich flagowców, dba też o użytkowników, którzy nie potrzebują aż tak dużej przestrzeni roboczej i rozglądają się za czymś mniejszym. Nie wiem, czy w przypadku 5 cali można mówić o segmencie "mini", jednak Asus zamierza zadowolić rynek nieco mniejszym ZenFone 2.

Na tajwańskiej stronie internetowej Sogi pojawiła się informacja, że 5-calowy Zenfone 2 powinien pojawić się krótko po tym, jak wystartuje podstawowy model o przekątnej 5,5 cala. O ile standardowy Zenfone 2 będzie charakteryzować się różnymi wariantami do 4 GB pamięci RAM, w kwestii mniejszej wersji tego urządzenia nie jest już pewne to, jaką politykę zastosuje producent. Będzie to telefon zapewne bardzo podobny do swojego większego kumpla - wystartuje zapewne na Androidzie Lollipop z Zen UI, będzie dostępny wraz z LTE, aparatem 13 MP, 5 megapikselowym aparatem do selfie oraz 64-bitowym procesorem Intel Atom Z3580.

Zenfone 2 będzie kosztować około 200 dolarów - w takim razie mniejsza wersja powinna charakteryzować się nieco mniejszą ceną. W tamtym roku Asus zdecydował się wypuścić na rynek urządzenia od 4 do 6 cali i zostały one całkiem nieźle przyjęte przez rynek. Stąd też nie sądzę, by w tym roku Asus odżegnał się od tego i tym samym odciął się od napływu gotówki.

Pytanie tylko, czy Asus nie poprzestanie na wersji 5-calowej odpuszczając sobie mniejsze wersje swojego urządzenia. Tutaj już może być problem - granice mimo wszystko dalej brną w górę i dziś 4 cale wydaje się straszliwie mało. Cóż, czas pokaże.

Grafika: 1, 2

Źródło: Phonearena

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu