Gry

Tego jeszcze nie było. Assassin’s Creed zaoferuje prawdziwą lekcję historii

Kamil Świtalski
Tego jeszcze nie było. Assassin’s Creed zaoferuje prawdziwą lekcję historii
4

O tym że gry wkroczyły na salony nikogo już chyba nie trzeba przekonywać. W szkołach, przynajmniej polskich, obecne są od lat — niekoniecznie w formie, jakiej byśmy tego oczekiwali. Ale nowy Assassin's Creed chce to zmienić.

Gry wideo, a edukacja

Gier edukacyjnych na rynku jest od groma. To nie dziesiątki, a setki, rozmaitych aplikacji. Jednych przygotowanych lepiej, innych gorzej — jedno jest jednak pewne. Większość z nich zamiast zachęcać młodych do nauki, wywołuje efekt odwrotny do zamierzonego. Bo przecież dzieci chcą być jak ich starsze rodzeństwo i koledzy z podwórka. Nie są zainteresowani nawet najlepszą grą edukacyjną, kiedy widzieli już co nieco z najgorętszych premier ostatnich miesięcy. I też chcieliby sprawdzić swoje siły w nowym Tomb Raiderze, Call of Duty czy Assassynie. Naklejki z ograniczeniem wiekowym na pudełkach mówią jednoznacznie, że muszą na to jeszcze zaczekać co najmniej kilka lat. I najnowsza część Assassin's Creed która zabierze nas do starożytnego Egiptu chce to zmienić, a wszystko to dzięki nowemu trybowi, który przygotowują dla nas twórcy.

Poznawaj historię z Assassin's Creed

Oczywiście nie chodzi o "główną" część gry. Ta wciąż będzie przeznaczona do starszej publiczności. Rewolucją w kwestii edukacji ma się okazać tryb Discovery. Przygotowany specjalnie z myślą o edukacji moduł, w którym gracze będą mogli liznąć co nieco historii bez konieczności sięgania do podręcznika. Twórcy obiecują nam dziesiątki podróży po starożytnym Egipcie, po którym oprowadzą nas specjaliści z dziedziny historii i egiptologii. Gracze będą mogli dowiedzieć się nieco więcej na temat piramid, Kleopatry i tamtejszych realiów, jednocześnie mogąc swobodnie przechadzać się po okolicy — bez obawy o to, że zaraz zostaną wciągnięci w kolejną intrygę.

Discovery Tour pozostawi do dyspozycji całe bogactwo świata, wycinając scenariusz, żywych bohaterów i sekwencje walki. To właśnie dzięki świetnemu odwzorowaniu tamtejszych realiów, klimatu, architektury i skupieniu się na najdrobniejszych szczegółach — gra może posłużyć jako narzędzie edukacyjne. I to nie tylko takie, które będzie się spełniać w tej roli wyłącznie pod okiem nauczyciela. Nie, wszyscy zainteresowani będą mogli sprawdzić tamtejsze realia także w domowym zaciszu, po to wciągnięcie do projektu specjalistów. Mimo tego — gra ma szansę posłużyć także jako fenomenalna pomoc, no i nie oszukujmy się — zachęta do zgłębienia wiedzy historycznej. Bo kto nie lubi powspominać się tu i ówdzie Assassynami?

Nauka z Assasynami już na początku przyszłego roku

Niestety -- dla wszystkich, którzy chcieliby eksplorować piramidy i inne tuż po premierze Assassin's Creed: Origins mam złą wiadomość. Tryb Discovery zawita do produkcji kilka miesięcy po premierze, na początku 2018 roku. Na szczęście nie będzie to żadne płatne DLC, a darmowa aktualizacja, która dostępna będzie nie tylko na komputerach PC, ale także na pozostałych platformach — PlayStation 4 i Xbox One.

Bardzo fajna inicjatywa... i póki co więcej na jej temat właściwie powiedzieć nie można. Jeżeli realizacja nowego trybu będzie utrzymana na prawdziwie wysokim poziomie, to myślę, że temat ma okazać się prawdziwym hitem. Pytanie tylko, czy jest szansa na jego realizację w polskich szkołach?

Źródło: NeoGAF

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu