Felietony

Jeżeli uwielbiasz gry wyścigowe, to Asphalt 9: Legends podbije Twoje serce

Albert Lewandowski
Jeżeli uwielbiasz gry wyścigowe, to Asphalt 9: Legends podbije Twoje serce
12

Seria Asphalt jest na naszych telefonach od ubiegłej dekady i pamięta nawet jeszcze czasy przed smartfonami. Co ciekawsze, ostatnia odsłona, 8: Nitro, zadebiutowała oficjalnie w 2013 roku i przez całe te pięć lat musieliśmy czekać na jej następcę, a w międzyczasie zaprezentowano Xtreme i Storm, oferujące nieco inną rozgrywkę. Już wkrótce zagrasz w Asphalt 9: Legends.

Ładniej i przyjemniej

Każda odsłona Asphalt stawiała na pierwszym miejscu satysfakcję z rozgrywki, realizm nigdy nie grał tu pierwszych skrzypiec. W przypadku tytułu przeznaczonego dla urządzeń mobilnych to jedyna słuszna ścieżka, szczególnie że sami użytkownicy wyrażają swoje zadowolenie z takiego stanu rzeczy w komentarzach. Dla osób poszukujących więcej związku z fizyką i rzeczywistością, zawsze zostaje Real Racing 3 albo prawdziwy symulator na komputer.

Asphalt 9: Legends będzie arcadem w każdym calu. Można być przekonanym, że tytuł ten dostarczy wiele radości i pozwoli na spędzenie z nim kilkunastu czy kilkudziesięciu godzin. Sam przekonałem się, jak dobrze skonstruowane są gry z tej serii. Bez większych zmian obędzie się rozgrywka – wciąż będziemy musieli wygrywać w wyścigach po zamkniętych torach, zlokalizowanych na całym świecie, a wszystkiemu towarzyszyć będą widowiskowe wypadki. Nawet tło scenerii prezentuje się naprawdę świetnie.

O generację naprzód

Na udostępnionym przez francuskie studio Gameloft trailerze możemy podziwiać poprawioną oprawę graficzną. Jestem usatysfakcjonowany, że wreszcie nadszedł czas na debiut nowej części – jednak od 2013 roku wiele się zmieniło. Niestety, o ile poprzedniczka działała bez zająknięcia na wszystkich urządzeniach, o tyle w Asphalt 9: Legends może być z tym gorzej. Chyba że twórcy zadbali o profil niskich ustawień graficznych, usuwających wszystkie efekty, ale jednocześnie pozwalający na płynność gry.

W tytule znajdziemy do wyboru aż 50 samochodów, 70 różnych torów wyścigowych, spośród niektóre wzorowane są na istniejących, a tryb kariery będzie składał się z 800 wyścigów. Nie zabraknie także klasycznego World Series Multiplayer, umożliwiający rywalizację z graczami z całego świata.

Początkowo Asphalt 9: Legends będzie dostępny w App Store dla iPhone i iPad. Nieco później dostęp do gry otrzymają użytkownicy sprzętu z Androidem, ale niestety nie wiemy, kiedy dokładnie to się wydarzy. Na razie musimy czekać. Oczywiście tytuł będzie bezpłatnie dostępny, ale pojawią się w nim znienawidzone mikropłatności.

źródło: Gameloft (Youtube)

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu