Startups

Artpower.pl - obcowanie ze sztuką

Grzegorz Marczak
Artpower.pl - obcowanie ze sztuką
8

Artpower.pl właśnie ogłosił swoje istnienie na startups.pl, ponieważ zawsze interesowały mnie serwisy związane ze sztuką i fotografią dlatego postanowiłem się przyjrzeć się temu startupowi. Artpower to internetowa galeria sztuki, możemy w niej kupić zarówno fotografię jaki i grafiki czy obrazy orygi...

Artpower.pl właśnie ogłosił swoje istnienie na startups.pl, ponieważ zawsze interesowały mnie serwisy związane ze sztuką i fotografią dlatego postanowiłem się przyjrzeć się temu startupowi. Artpower to internetowa galeria sztuki, możemy w niej kupić zarówno fotografię jaki i grafiki czy obrazy oryginalnych twórców.

Przyznam, że pomysł taki zawsze chodził mi po głowie (choć ja chciałem bardziej skoncentrować się na fotografii) i zawsze sam sobie udowadniałem, że ma on małe szanse na sukces. Obserwowałem aukcje obrazów i fotografii i umacniałem się w przekonaniu, że tego typu przedsięwzięcie mimo iż ambitne i dające możliwość obcowania ze sztuką to jednak dobrym biznesem nie będzie (a przynajmniej jeszcze nie teraz).
Mam dużą nadzieję na to, że kolejny raz się myliłem i że artpower.pl pokaże, że Polacy cenią sztukę i są w stanie za nią zapłacić. I mimo iż tanie płótno czy też odbitki znanych fonografii można kupić w każdym hipermarkecie to jednak znajdzie się spora grupa tych co będą chcieli mieć coś oryginalnego.

To co nieco zdziwiło mnie w artpower to jedno z haseł zachęcających do zakupów "Uzupełnij kolekcję, zaimponuj znajomym" - zdaje sobie sprawę, że kupowanie drogich dzieł sztuki jest pewnego rodzaj snobizmem a często pobudkami do zakupu jest chęć pochwalenia się znajomym jakim to się jest oryginalnym. Nie wiem tylko czy koniecznie tak reklamował bym sztukę.

Oprócz tego małego wytyku serwis oferujący nam możliwość kupienia sztuki wykonany jest porządnie i estetycznie, bez zbędnej grafiki dzięki czemu pozwala skupić się na tym co jest najważniejsze czyli na prezentowanych pracach artystów. Zaimplementowane są też wszystkie podstawowe mechanizmy pomagające nam znaleźć interesujące nas dzieło w określonym przez nas budżecie.

Z warstwą wizualną jest jednak pewien problem a przynajmniej mnie coś w całym kształcie i wyglądzie serwisu nieco drażni - patrząc na niego mam wrażenie, że w środku znajdę sztukę tak ambitną, że nie będę w stanie jej zrozumieć nie mówiąc już o tym aby było mnie na nią stać. Nie wiem czy jest to zamierzony efekt aby skupić się na prawdziwych kolekcjonerach (a nie takich amatorach jak ja) sztuki czy też wyszło tak niechcący?

To czego mi jeszcze brakuje to trochę większej liczby pozycji z bardziej klasyczną sztuką - doceniam nowoczesne i abstrakcyjne malarstwo (chociaż nie zawsze wygląda to jak sztuka) i fotografię jednak wydaje mi się, że w galerii powinna być zachowana równowaga między klasyką a nowoczesnością. Oczywiście to dopiero początek artpower i i mam nadziej, że z czasem znają się też w serwisie bardziej różnorodni artyści.

Bardzo ciekawy jestem jak się ten projekt rozwinie - trzymam kciuki!

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

fotografiasztuka