Startups

Monetto będzie miało nowego szefa!

Grzegorz Marczak
Monetto będzie miało nowego szefa!
11

Pisałem ostatnio o sytuacji w jakiej znalazł się serwis Monetto. Wielu użytkowników serwisu w komentarzach wyraziło swój sceptycyzm co do tego, że sytuacja się poprawi. Można też było przeczytać o wątpliwościach co do działań inwestora. Okazuje się jednka, że IIF (główny inwestor monetto) podjął...

Pisałem ostatnio o sytuacji w jakiej znalazł się serwis Monetto. Wielu użytkowników serwisu w komentarzach wyraziło swój sceptycyzm co do tego, że sytuacja się poprawi. Można też było przeczytać o wątpliwościach co do działań inwestora.

Okazuje się jednka, że IIF (główny inwestor monetto) podjął o wiele bardziej radykalne kroki niż wynikały z informacji jakie poprzednio dostałem. Oprócz reorganizacji wewnątrz zespołu okazało się, że zmieniony zostanie również dyrektor zarządzający firmy, IIF nowego kandydata na to stanowisko poszukuje miedzy innymi na money.pl (info o ogłoszeniu pochodzi z Flakera)

Grupa Kapitałowa IIF SA - fundusz technologiczny typu Venture Capital - w związku zdynamicznym rozwojem spółki portfelowej Monetto.pl, poszukuje kandydatów nastanowisko: Dyrektor zarządzający (CEO) Miejsce pracy: WARSZAWA Projekt Monetto.pl jest prekursoreminnowacyjnej idei social lending na polskim rynku consumer finance.

Nie wiem czy sytuacja ta ucieszy niezadowolonych użytkowników serwisu monetto ale moim zdaniem jest to dobry znak. Nowa ekipa i nowy szef projekty nie będzie miał wprawdzie łatwego "życia", można będzie jednak w miarę szybko podbudować reputację serwisu rozwiązując usterki zgłaszane przez użytkowników i poprawiając jakość supportu. Trudniejszym elementem będzie zapewne odzyskanie zaufania użytkowników oraz poprawienie kluczowych procesów serwisu takich jak na przykład windykacja.

Oczywiście na pozytywne efekty zmian organizacyjnych przyjdzie pewnie jeszcze trochę poczekać (bo od ogłoszenia do znalezienia odpowiedniej osoby może minąć trochę czasu) natomiast myślę, że użytkownicy mogą mieć nadzieję, że będzie lepiej.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu