Seriale

Tym żyła cała Polska 20 lat temu - zobacz "Art-B Made in Poland". Cieszę się, że powstają takie dokumenty

Konrad Kozłowski
Tym żyła cała Polska 20 lat temu - zobacz "Art-B Made in Poland". Cieszę się, że powstają takie dokumenty
1

Na frazę "Art-B" większość z nas zareaguje tylko w jeden sposób - przypominając sobie aferę (medialną) z lat '90. Są jednak tacy, którzy nie wiedzą na jej temat nic, zaś inni chcieliby poznać jeszcze więcej szczegółów. Niezależnie od tego, do której grupy należycie nowy dokument Canal+ to serial, który musicie zobaczyć.

?

"Art-B Made in Poland" - tym żyła Polska 20 lat temu

 

4 czerwca 1989 roku Polska otwiera nowy rozdział w swoich dziejach. Odbywają się pierwsze częściowo wolne wybory parlamentarne, które stają się cezurą współczesnej historii kraju. Jednak równo miesiąc wcześniej początek ma coś, co stało się symbolem szalonej transformacji i możliwości, które dawała. Coś, co zdefiniowało lata 90. W piątek, 3 dni po ostatnim w historii PRL Święcie Pracy, czujący wiatr zmian młody przedsiębiorca Bogusław Bagsik zakłada spółkę Art-B. Wraz z Andrzejem Gąsiorowskim w ciągu niecałych dwóch lat stworzą w jej ramach holding trzech tysięcy firm w pięćdziesięciu krajach świata i zatrudnią ponad sto pięćdziesiąt tysięcy osób. Ich firma której kapitałem zakładowym było 15 dolarów, osiągnie 22,5 miliarda dolarów obrotu rocznie. Wykorzystają również słynny, obnażający luki w rozwijającym się dopiero prywatnym sektorze bankowym, oscylator, który jeszcze pomnoży ich imponujący majątek. Bagsik i Gąsiorowski staną się też bohaterami jednej z najsłynniejszych polskich „afer medialnych”. Oryginalna produkcja CANAL+ DISCOVERY „ART-B. Made in Poland” odkryje kulisy życia osób, które wywarły wpływ na wizerunek odradzającej się Polski i opowie o tajemnicach jednej z największych spraw gospodarczych III RP.

.

Zobacz produkcje Canal+ online w Player+! Kliknij!

.

Kulisy afery Art-B w Player+. Sprawdź!

niż pierwszy. Może to być dysonans, który zniechęci niektórych widzów do dalszego śledzenia dokumentu - zanim dotrzemy do kuluarów afery medialnej wokół Art-B - ale jestem przekonany, że ta historia zasługuje, by poznać nie tylko jej efektowne momenty, ale także całe tło wydarzeń.

Emisja w TV, ale zobaczycie też online w VOD

Cała seria liczy aż 6 odcinków, co pozwala właśnie na zatrzymanie się przy pewnych punktach historii, by poświęcić im więcej czasu. Powtórka 1. odcinka już jutro na Canal+ Discovery o 00:20, a premiera 2. odcinka w sobotę o 20:20. Bez obaw, “Art-B Made in Poland” zobaczycie też online w Player+ (pakiet Canal+) dzięki Canal+ VOD.

 

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu