Gry

ArmA 2 i inne perełki od Bohemia Interactive w nowym Humble Bundle

Tomasz Popielarczyk
ArmA 2 i inne perełki od Bohemia Interactive w nowym Humble Bundle
3

Weekend zapowiada się raczej ponuro, więc jest dobra okazja, żeby nadrobić growe zaległości. Sprzyja temu nowy Humble Weekly Bundle, w którym znajdziemy zestaw hitów produkcji czeskiego studia Bohemia Interactive. Oczywiście największym z nich są gry z serii ArmA. Na serię ArmA nie składają się t...

Weekend zapowiada się raczej ponuro, więc jest dobra okazja, żeby nadrobić growe zaległości. Sprzyja temu nowy Humble Weekly Bundle, w którym znajdziemy zestaw hitów produkcji czeskiego studia Bohemia Interactive. Oczywiście największym z nich są gry z serii ArmA.

Na serię ArmA nie składają się typowe strzelanki. Gry te chyba można śmiało nazwać symulatorami pola bitwy, gdzie wcielamy się w żołnierza i po prostu próbujemy przetrwać, realizując przy tym wskazane cele. Jeżeli chcecie się przekonać na własnej skórze, jak to jest, lepszej okazji chyba długo nie będzie. W nowym Humble Bundle mamy bowiem aż trzy części Arma, a także kilka innych produkcji od Bohemia Interactive.

W podstawowym pakiecie, za który zapłacimy dowolną kwotę (powyżej dolara) otrzymujemy grę Arma 2. Wydano ja w 2009 roku, ale nie powiedziałbym, że przez ten czas mocno się zestarzała. Wręcz przeciwnie - kampania dla pojedynczego gracza ciągle potrafi porwać, a na serwerach jest z kim grać (a przynajmniej tak było jeszcze niedawno). Do tego, organizatorzy akcji dorzucają pierwszą część Arma w wersji Gold, a więc z dodatkami i bonusami. Dopełnieniem całej paczki są: Take on helicopters, Alpha Prime, Fish Fillets 2 oraz UFO: Afterlight. Szczególnie polecam tę ostatnią, która jest produkcją kultową. Co ciekawe pakiet zostanie jeszcze rozszerzony o jedną dodatkową grę za kilka dni.

Płacąc powyżej średniej (obecnie jest to 4,44 dol., ale widzę, że stale rośnie) otrzymamy trzy dodatki do ArmA 2. Wśród nich jest mod DayZ, który przekształca grę w survivalową produkcję, w której walczymy z zombiakami. Przy czym warto zaznaczyć, że jest on dostępny również bezpłatnie na Steamie. Drugi pakiet zawiera również samodzielny dodatek Operation Arrowhead oraz nieco bardziej taktyczną ArmA Tactics. Ta ostatnia jest dostępna zarówno na Steam jak i Androida. Tutaj również z czasem możemy liczyć na bonusową grę.

Twórcy przygotowali jeszcze dwa specjalne pakiety. Pierwszy kosztuje 20 dolarów i daje nam dostęp Early Access do ciągle rozwijanej gry Take on Mars oraz dodatkowej gry będącej póki co niespodzianką. Drugi, za 100 dolarów to natomiast pełna kolekcja gier od Bohemia Interactive - opcja wyłącznie dla prawdziwych zapaleńców.

Przyznaję, że z ArmA dotąd nie miałem zbyt wiele styczności, więc od razu się skusiłem. Tym samym moja kupka wstydu na Steam urosła do niebotycznych rozmiarów. Będzie na emeryturę... ;)

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu