Wearables

Argument o wysokiej cenie runął – oto nowy smartzegarek Withings Activité Pop

Konrad Kozłowski
Argument o wysokiej cenie runął – oto nowy smartzegarek Withings Activité Pop
26

Najsilniejszym z argumentów przeciwko zakupowi szwajcarskiego wyrobu od Withings była cena - ta wynosiła bowiem aż 450 dolarów. Od kilku dni w ofercie firmy dostępny jest już drugi produkt - Activité Pop, nie bójmy się użyć tego określenia, budżetowa wersja tego samego zegarka. Zniknięcie okresle...

Najsilniejszym z argumentów przeciwko zakupowi szwajcarskiego wyrobu od Withings była cena - ta wynosiła bowiem aż 450 dolarów. Od kilku dni w ofercie firmy dostępny jest już drugi produkt - Activité Pop, nie bójmy się użyć tego określenia, budżetowa wersja tego samego zegarka.

Zniknięcie okreslenia “Swiss Made” z obudowy zegarka i wykonanie z materiałów z niższej półki odbiło się pozytywnie na jego cenia, która spadła do 150 dolarów. Oczywiście Activité Pop nie jest już produktem tej samej klasy, co jego pierwowzór, ale dotarcie do znacznie szerszego grona odbiorców jest teraz w zasięgu firmy Withings. Jesteśmy na samym początku rewolucji zegarkowej i wiele firm próbuje rozwiązać tę kwestię na przeróżne sposoby. Pomysłem Withings jest urządzenie wyglądające i niemal działające tak samo, jak standardowy zegarek. Odróżnić go można od innych zegarków dzięki obecności dodatkowej tarczy wewnątrz, która wskazuje na procentowy postęp w pokonaniu konretnej liczby kroków. Reszta “magii” znajduje sie wewnątrz nie dając o sobie znać.

Wszystkie ustawienia przeniesiono do aplikacji, wewnątrz której ustawiamy nawet godzinę (wskazówki na zegarku poruszają się w czasie rzeczywistym podczas nastawiania). W aplikacji poznamy także wszystkie pozostałe cechy urządzenia - zegarki Activité pozwalają na nie tylko na zliczanie nie liczby kroków, ale także na śledzenie naszego snu oraz pływania. W odróżnieniu od pierwszej, droższej wersji zegarka, w której niezbędna jest wymiana paska skórzanego na ten ze sztucznego tworzywa przed wejściem do wody, Activité Pop jest w niego wyposażony standardowo (co też obniża cenę).

Produkt Withings okazał się jednym z ciekawszych urządzeń zeszłego roku, nic więc dziwnego że nowa wersja, nie jest następcą pierwszego modelu, lecz wydaniem nastawionym na popularyzację urządzeń tej firmy poprzez obniżenie progu cenowego. I jest to kierunek właściwy, ponieważ podobnie jak na rynku standardowych zegarków, tutaj również zaczynamy mieć do czynienia z wieloma półkami cenowymi. Activité Pop będzie dostępny w trzech wersjach kolorystycznych: czarnej, niebieskiej i beżowej. Bateria pozwala na pracę zegarka przez 8 miesięcy, a maksymalna głębokość zanurzenia to aż 30 metrów. Aktualnie dostępna jest jedynie aplikacja dla iOS, lecz wersja dla Androida jest już w drodze. Czy Withings Activate (Pop) jest smartwatchem? Tutaj zdania są podzielone.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

zegarkiwearables