Smartwatche

Alcatel ze swoim smartwatchem. Cena - to jego zaleta

KK
Konrad Kozłowski
11

Firmę Alcatel kojarzę z dwoma rzeczami - feature phone'ami i Firefox OS, bo jako pierwszy w Polsce pojawił się właśnie model tego producenta. Już niedługo Alcatel może być kojarzony z rynkiem smartwatchy. I to nie z powodu samej obecności, ale jako pierwszego producenta próbującego zupełnie nowej ta...

Firmę Alcatel kojarzę z dwoma rzeczami - feature phone'ami i Firefox OS, bo jako pierwszy w Polsce pojawił się właśnie model tego producenta. Już niedługo Alcatel może być kojarzony z rynkiem smartwatchy. I to nie z powodu samej obecności, ale jako pierwszego producenta próbującego zupełnie nowej taktyki w tym sektorze.

Jak zapowiedziałem w tytule, Alcatel chce stworzyć zupełnie nowy segment na rynku smartwatchy. Ich ceny mają być na tyle atrakcyjne, by pozwolić sobie na nie mogła jeszcze większa liczba użytkowników. Zapowiedzany już Watch od Alcatela ma być sprzedawany za "ułamek cen smartwatchy konkurencji". O jakiej konkurencji myśli Alcatel? Najprawdopodobniej mowa jest o nadchodzącym zegarku Apple (minimum 349 dolarów) i na przykład LG G Watch R, którego cena jest najwyższą wśród urzadzeń z Android Wear - 299 dolarów. Wtedy, dajmy na to 79 dolarów za gadżet Alcatela można określić mianem "ułamka tamtej ceny".

Na dzień dzisiejszy nie znamy jednak ani dokładnej ceny, ani nawet ułamka informacji na temat specyfikacji zegarka od Alcatela. Z pewnością będzie to urządzenie z okrągłym ekranem, który w odróżnieniu od Moto 360 nie będzie posiadał drobnego paska przy dolnej krawędzi. Zauważyć też można, że sam ekran nie wypełnia jednak całej powierzchni tarczy, ponieważ w obydwu wariantach - czarnym i białym - wokół niego widoczna jest ramka, dla której jednak znajdzie się pewne zastosowanie.

To co wiemy na temat zegarka to fakt, iż działać będzie w połączeniu ze smartfonami z systemem Android, śledzić naszą codzienną aktywność, pozwalać na kontrolowanie odtwarzacza muzyki oraz służyć za pilot dla migawki aparatu. Nie mogło zabraknąć oczywiście wsparcia dla powiadomień, które trafiać będą na nasz nadgarstek. Na więcej detali na temat urządzenia musimy jednak zaczekać - wszystko wskazuje na to, że szczegóły przedstawione zostaną podczas targów CES rozpoczynających się w przyszłym tygodniu w Las Vegas. Jestem niezmiernie ciekaw czy Alcatel zwrócić na siebie uwagę nie tylko podczas targów, ale także po ich zakończeniu, gdy smartwatch trafi do sprzedaży.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu