Moje przemyślenia

appMobi korzysta z Google Swiffy przy tworzeniu aplikacji na iOS

SB
Szymon Barczak
2

Tydzień temu pisałem o Google Swiffy - bardziej jako o ciekawostce niż narzędziu do wykorzystania przez masy, a jednak okazało się, że produkt Google'a znalazł ciekawe zastosowanie już w tak szybkim czasie - w mgnieniu oka firma appMobi stworzyła narzędzie, które opiera się na Swiffy - dzięki appFla...

Tydzień temu pisałem o Google Swiffy - bardziej jako o ciekawostce niż narzędziu do wykorzystania przez masy, a jednak okazało się, że produkt Google'a znalazł ciekawe zastosowanie już w tak szybkim czasie - w mgnieniu oka firma appMobi stworzyła narzędzie, które opiera się na Swiffy - dzięki appFlash, bo tak zostało nazwane, mamy możliwość skonwertowania dowolnego projektu we Flashu do HTML5, a następnie dopieszczenie go już przy użyciu narzędzi appMobi.

appMobi to serwis za pomocą którego można zbudować aplikacje na iOS w HTML5 z wykorzystaniem JavaScript. Gdy tylko twórcy projektu usłyszeli o Swiffy, postanowili go wykorzystać. W dobę napisali dodatek do swojej usługi, który umożliwia nie tylko tworzenie projektu od nowa czy też w oparciu o zapisany wcześniej projekt, ale również w oparciu o projekt we Flashu.

Działanie appFlash wygląda następująco: wrzucamy kod we Flashu do Swiffy zagnieżdżonego w aplikacji appMobile, który zwraca nam kod w HTML5, który jest w dalszej kolejności otwierany przez oprogramowanie appMobi XDK oraz testowane na urządzeniu iOS poprzez appMobi AppLab. Według serwisu, cały proces trwa kilka minut.

appFlash jest bardziej eksperymentem niż gotowym produktem, jednak widać w przypadku tego serwisu siłę internetu - Swiffy pojawiło się całkiem niedawno, a już ktoś stworzył usługę w oparciu o niego. Pogratulować.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu