Apple

Apple zaczyna sprzedawać odnowione iPhony

Paweł Winiarski
Apple zaczyna sprzedawać odnowione iPhony
21

Na pewno kiedyś spotkaliście się z określeniem „refurbished”. Widziałem już takie urządzenia sprzedawane w różnych sklepach, ale mówiąc szczerze nie spodziewałem się, że Apple zdecyduje się na sprzedaż takich iPhonów.

Refurbished to sprzęty, które z jakiegoś powodu wróciły do producenta. Często mają delikatne ślady użytkowania, wyróżnia je jednak sprawność na poziomie fabrycznym - czasem są to sprzęty powystawowe, innym razem używane, poserwisowe, w których naprawiono wadliwy element. Wartość takiego produktu musi być mniejsza, chociażby przez to, że nie jest fabrycznie nowy, został już rozpakowany i był mniej lub bardziej używany. Mamy jednak pewność, że jest sprawny. Ponowna sprzedaż to ciekawy i korzystny dla producenta pomysł, no bo co lepszego można zrobić z takimi urządzeniami? A tak przynajmniej wygenerują jakiś dodatkowy zysk.

Apple i odnowione iPhony

Apple właśnie zaczęło sprzedawać w swoim sklepie odnowione iPhony, dając im roczną gwarancję. Pewnie słyszeliście, że można tam było kupić odnowione Maki, iPody i iPady, ale chyba nikt nie spodziewał się podobnego podejścia do flagowego produktu, jakim jest amerykański smartfon. Ciekawe jak taka decyzja wpłynie na przychody ze sprzedaży iPhonów. Telefony są w pełni przetestowane, mają wymienione wadliwe części (jeśli takie znaleziono), wyczyszczone i przepakowane do pudełek, wraz ze wszystkimi akcesoriami papierkami, jakie znajdziecie w nowych produktach. Napędza je albo system instalowany przy premierze albo jego nowsza wersja.

W sieciowym sklepie można kupić odnowione telefony aż o 110 dolarów taniej niż urządzenia nowe - dotyczy to jednak modeli iPhone 6S i 6S Plus i niestety nie jest jeszcze dostępne w Polsce. Biorąc pod uwagę jak wiele tego typu akcji omija nasz kraj szerokim łukiem, specjalnie bym się jednak nie nastawiał.

Traktujcie to więc raczej jako ciekawostkę pokazującą, że nawet taki gigant szuka pieniędzy w nowych miejscach i robi coś, czego mało kto się po nim spodziewał. Biorąc jednak pod uwagę, że nie każdy użytkownik iPhona kupił go nowego, może się okazać, że z takich okazji klienci będą chętnie korzystać - sprawny, wyglądający prawie jak nowy sprzęt z roczną gwarancją, w dodatku za sporo niższą cenę brzmi jak niezły pomysł.

źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

AppleiPhone