Apple

Apple wraz z iPhone 5 wejdzie na rynek płatności mobilnych? Dzięki iWallet to możliwe

MK
Marcin Kamiński
12

Za sprawą prezentacji nowego tabletu iPad 3 o firmie Apple będzie teraz głośno. My jednak wybiegamy nieco w przyszłość i już teraz stawiamy pytanie – czym zadziwi nas iPhone 5? Bardzo możliwe, że możliwością płacenia w sklepach za pomocą komórki zamiast kartą płatniczą. Skąd takie domysły? Apple wyg...

Za sprawą prezentacji nowego tabletu iPad 3 o firmie Apple będzie teraz głośno. My jednak wybiegamy nieco w przyszłość i już teraz stawiamy pytanie – czym zadziwi nas iPhone 5? Bardzo możliwe, że możliwością płacenia w sklepach za pomocą komórki zamiast kartą płatniczą. Skąd takie domysły? Apple wygrało właśnie walkę o patent na iWallet, służący właśnie do mobilnych płatności.

Jak wygląda iWallet w działaniu? Na ekranie startowym aplikacji użytkownik ma zobaczyć podstawowe dane o swoim rachunku bankowym – stan konta, saldo czy wiadomości z banku. Bardziej zaawansowane opcje pozwolą na dodawanie wielu kart płatniczych do systemu, a także przydzielanie im różnych praw do użycia oraz wysokości limitów (coś w rodzaju kontroli rodzicielskiej). Możliwe ma być także autoryzowanie każdej płatności dokonywanej przez dziecko poprzez iPhone’a rodzica.

Dokonywanie płatności możliwe ma być dzięki wykorzystaniu technologii NFC (Near Field Communication). Pozwala ona na łączność radiową i wymianę danych pomiędzy urządzeniami na odległość około 20 centymetrów. Wykorzystanie telefonu z iWallet nie będzie zatem w praktyce wiele różniło się od znanych nam w tej chwili doskonale kart zbliżeniowych, które wystarczy jedynie przytknąć do odpowiedniego terminala.

Opracowywany przez Apple system mobilnych płatności iWallet jest krokiem w przyszłość. Gotówka nadal jest w użytku, jednak połączenie kart płatniczych z telefonami, które niemal zawsze mamy pod ręką w kieszeni, wydaje się dobrym i praktycznym krokiem. Szybkie płacenie za bilety komunikacji miejskiej czy zakupy z pewnością sprawdzi się i z czasem przekona do siebie spore grono osób.

Czy po iPortfelu doczekamy się także takich usług jak iBuy czy iCoupons? Coraz trudniej to wykluczyć, bowiem Apple to obecnie coś znacznie więcej, niż firma produkująca jedynie komputery.

Źródło.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

iPhone