Apple

Apple Watch pomoże ratować życia, normować cykl snu i personalizować tarczę zegarka

Weronika Makuch
Apple Watch pomoże ratować życia, normować cykl snu i personalizować tarczę zegarka
22

Apple Watch 6 i watchOS 7 otrzymają szereg nowych funkcji.

Lepsze EKG

Dzięki wglądowi w oprogramowanie świat dowiedział się, że najnowsze smartwache od Apple będą w stanie sprawdzić poziom tlenu we krwi. Już od jakiegoś czasu urządzenia z watchOS potrafią wykonać proste badanie EKG. Teraz będą potrafiły jeszcze więcej. Niestety nie wiemy na ten moment, czy starsze modele również otrzymają aktualizacje i możliwość wykonania lepszego badania EKG. Na pewno tą funkcją będą mogły poszczycić się Apple Watch 6 i na to zdecydowanie warto czekać.

Udostępnianie tarczy

Udostępnianie tarczy zegarka pomiędzy użytkownikami? Dlaczego by nie. Tarcza zegarka będzie traktowana jak unikalny plik. Użytkownicy będą mogli udostępniać określone konfiguracje tarczy wszystkim, którzy skorzystają z aplikacji Watch na iOS. Nie wiemy jeszcze, czy tarcze będą udostępniane bezpośrednio między zegarkami. Zwiększona możliwość dostosowywania istniejących tarcz za pomocą przeróżnych kolorów i stylów na pewno spodoba się wielu.

To już 98 dni treningu z Apple Watch. Uwielbiam jak ten zegarek motywuje mnie do ruchu

Infograph Pro

Tachymetr pozwala bez problemu określić naszą prędkość na odcinku kilometra czy też mili. Wartość wyrażana jest w km/h lub milach na godzinę. Właśnie to pojawi się w nowej wersji Infograph Pro. Jak widać twórcy nie odchodzą od prób projektowania cyfrowej tarczy zegarka odnosząc się jednocześnie do jego analogowego przodka. I bardzo dobrze. Klasyka z nutką nowoczesności wypada zazwyczaj świetnie.

Zdjęcia

Apple Watch pozwala użytkownikom tworzyć spersonalizowane cyfrowe tarcze zegarków za pomocą obrazów z aplikacji Zdjęcia. Użytkownik może zdecydować się na jedno zdjęcie lub album. W przypadku albumu, za każdym razem, gdy tarcza zegarka jest aktywowana poprzez stuknięcie czy podniesienie nadgarstka, zmieni się też fotka. Wygląda na to, że w watchOS 7 pojawi się coś jeszcze. Udostępnione albumy, które umożliwiają wielu użytkownikom dostęp i współtworzenie. Idealne rozwiązanie dla rodzin.

Apple Watch dla dzieci

WatchOS 7 otrzyma sporą aktualizację dla rodziców. Jeden iPhone może aktywować i parować wiele zegarków Apple, ale jednocześnie pozwala na użycie jednego zegarka. Teraz rodzic może aktywować zegarek Apple Watch dziecka i zarządzać nim, bez konieczności używania drugiego telefonu. Dodatkowo pojawi się opcja ustawienia tzw. czasu szkolnego. Pozwoli rodzicom zarządzać dostępem do aplikacji w określonych godzinach, na przykład w czasie lekcji.

Śledzenie snu

Apple Watch w trakcie śledzenia snu połączy się z aplikacją Zdrowie. Użytkownik będzie mógł ustawić w niej spersonalizowane cele snu. Sama aplikacja oczywiście pokaże nam zalecenie odnośnie do poprawy czasu i jakości snu, abyśmy mogli odpoczywać jak najlepiej.

Źródło: 9to5Mac

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu