Apple

Apple Watch dostępny... w przeglądarce [prasówka]

Tomasz Popielarczyk
Apple Watch dostępny... w przeglądarce [prasówka]
3

Wygląda na to, że Apple Watch zadebiutuje na półkach sklepowych nie wcześniej niż w marcu bieżącego roku. Jeżeli nie możecie się już doczekać, możecie częściowo zaspokoić ciekawość, korzystają z interesującej webaplikacji, która ma prezentować to, jak będzie wyglądał i działał zegarek. Cóż, lepsze t...

Wygląda na to, że Apple Watch zadebiutuje na półkach sklepowych nie wcześniej niż w marcu bieżącego roku. Jeżeli nie możecie się już doczekać, możecie częściowo zaspokoić ciekawość, korzystają z interesującej webaplikacji, która ma prezentować to, jak będzie wyglądał i działał zegarek. Cóż, lepsze to niż nic.

Apple Watch w przeglądarce

Nie jest to może to, czego by oczekiwali prawdziwi fani, bo aplikacja w gruncie rzeczy potrafi niewiele. Stoją za nią twórcy aplikacji agregującej newsy Pipes (tak, to swego rodzaju reklama) i ich program jest w gruncie jedynym, który możemy uruchomić na zegarku. Pozostałe to głównie makiety poglądowe. W ten sposób możemy podejrzeć tarczę zegarka, zobaczyć powiadomienia push, a także poklikać w koncepty kilku innych aplikacji. Trzeba przyznać, że prezentują się one tutaj nienagannie (koncepty zawsze robiły duże wrażenie) i równie dobrze mogłyby właśnie tak wyglądać w rzeczywistości. Na to jednak przyjdzie nam jeszcze poczekać. Projekt nie ma błogosławieństwa Apple, a zatem niewykluczone, że może równie szybko zniknąć z sieci, jak się w niej pojawił.

Wyszukiwarka Google dla Androida w wersji 4.1

Google zaktualizował swoją podstawową aplikację dla Androida. Wersja 4.1 to dwie kluczowe nowości. Przede wszystkim wprowadzono opcje konfiguracyjne dla kart w usłudze Google Now. Możemy teraz podejrzeć naszą historię, a także aktywować i dezaktywować wybrane typy treści. Co więcej, część z nich prezentuje się teraz inaczej. Dodano również większą kontrolę nad powiadomieniami. Szeregu usprawnień doczekał się również moduł wyszukiwania - wybrane elementy poddano lekkiemu liftingowi. Ponadto użytkownik może teraz zablokować wyświetlanie osobistych treści w sytuacji, gdy wyszukiwanie głosowe odbywa się bez uprzedniego odblokowania ekranu.

GeForce GTX 965M

Rodzina mobilnych kart graficznych Nvidii poszerza się o nowego przedstawiciela - GTX 965M. Dołącza on do dwóch innych modeli z tej serii: GTX 970M i GTX 980M. Wszystkie bazują na architekturze Maxwell i są wyposażone w procesory GM204, choć w żadnej nie znajdziemy jego kompleksowej odmiany - ta występuje tylko w stacjonarnych kartach. GeForce GTX 965 to 1024 rdzenie CUDA, 8 jednostek SMM, 64 jednostki teksturujące, a także 32 jednostki ROP. Taktowanie zegara ustawiono na 924 MHz (w trybie GPU Boost sięga ono 950 MHz). Wszystko to dopełniają 2 lub 4 GB pamięci GDDR5 (interfejs 128-bitowy, który daje przepustowość rzędu 80 GB/s).

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu