Apple

Apple wie o problemie z ładowaniem Apple Watch 5 oraz SE i oferuje rozwiązanie

Kamil Świtalski
Apple wie o problemie z ładowaniem Apple Watch 5 oraz SE i oferuje rozwiązanie
1

Jedna z najnowszych wersji oprogramowania serwuje zegarkom Apple Watch problemy z ładowaniem. Jak ich uniknąć lub gdzie szukać pomocy?

Kilka dni temu Apple ruszyło z ofertą wymiany baterii w Macbookach, które nie ładują się dalej niż w 1%, a teraz firma zamieściła na stronie supportu nowy wpis. Tym razem w całości poświęcony zegarkom Apple Watch, które... również mają problem z ładowaniem. Jeżeli i Wasz Apple Watch 5 lub Apple Watch SE nie ładuje się po przejściu do trybu oszczędzania energii, to producent oferuje teraz pomoc. Ale najlepiej, by uniknąć problemu, warto zadbać o aktualizację urządzenia do najnowszej wersji WatchOS 7.3.1.

Zobacz też: Apple Watch 5

Problem z ładowaniem Apple Watch 5 i Apple Watch SE - jakie rozwiązania proponuje Apple?

Bardzo mała liczba klientów posiadających modele Apple Watch Series 5 lub Apple Watch SE z systemem watchOS 7.2 lub 7.3 napotkała problem z ładowaniem zegarka po wejściu do trybu Oszczędzaj energię.

— czytamy w oficjalnym komunikacie, który pojawił się na stronie pomocy firmy. Jeżeli wasze urządzenie zostało dotknięte tym problemem, jednym z proponowanych przez Apple rozwiązań jest pozostawienie zegarka na co najmniej 30 minut w ładowarce. W przypadku gdy to na nic się zda, oferuje skorzystanie z darmowego serwisowania. Wsparcie Apple ma zadbać o darmową wysyłkę urządzeń, a po zweryfikowaniu błędu — zapewnić także darmową ich naprawę. Jeżeli jednak wasze urządzenie wciąż jest "na chodzie" i nie leży beznadziejnie rozładowane, zadbajcie o jego aktualizację, która według producenta ma pozwolić uniknąć kłopotów.

Firma Apple wydała uaktualnienie watchOS 7.3.1, które zapobiega występowaniu tego problemu na innych urządzeniach Apple Watch Series 5 lub Apple Watch SE. Uaktualnij swój zegarek Apple Watch, aby uzyskać wszystkie najnowsze poprawki błędów i udoskonalenia zabezpieczeń.

U mnie już zainstalowana!

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu