Apple

Rok to za mało. Apple dodaje 3 darmowe miesiące Apple TV+. Także w Polsce

Piotr Kurek
Rok to za mało. Apple dodaje 3 darmowe miesiące Apple TV+. Także w Polsce
24

Kończy Wam się darmowy dostęp do Apple TV+, z którego skorzystaliście w zeszłym roku? Apple ma dla Was niespodziankę!

Startu Apple TV+ nie można uznać za udany. Platformie wciąż daleko do ilości treści jak u konkurencji — i nic nie zapowiada się, by to zmieniło się w najbliższym miesiącach. Apple co prawda mocno angażuje się w tworzenie własnych seriali, kupuje licencje na starsze filmy i seriale oraz produkcje, które zamiast do kin trafiają do sieci. Wystarczy wspomnieć film „Misja Greyhound” z Tomem Hanksem w roli głównej. Ale to wciąż za mało, by odnieść sukces, choć oferowane w Apple TV+ seriale, jak „The Morning Show”, „W obronie syna”, „Truth be Told” stoją na naprawdę wysokim poziomie. Nawet pandemia nie pomogła platformie w dotarciu do nowych odbiorców, którzy przez ostatnie miesiące szukali dodatkowej rozrywki w domu.

Nie da się ukryć, że lwią część „subskrybentów” Apple TV+ stanowią osoby, które kupują urządzenie Apple i mają możliwość skorzystania z rocznego, darmowego dostępu do usługi. Promocja ta wystartowała niemal równy rok temu i pierwsi użytkownicy, którzy zdecydowali się na jej aktywowanie, mają jeszcze kilkanaście dni na oglądanie (o ile jeszcze tego nie zrobili) filmów i seriali dostępnych w Apple TV+. A przynajmniej mieli, bo okres ten ma być wydłużony.

Apple TV+ na więcej niż rok. Apple przedłuża darmowy okres dla osób, które aktywowały go w 2019 r.

Jak informuje Tech Crunch, Apple szykuje się do wydłużenia okresu promocyjnego dla osób, które aktywowały rok darmowego Apple TV+ w listopadzie 2019 r. — do końca stycznia 2020 r. Ci, którzy rok Apple TV+ wzięli na premierę i ich subskrypcja odnowi się 1 listopada 2020 r. dostaną dodatkowe 3 miesiące. Pierwszy okres rozliczeniowy ma rozpocząć się dopiero w lutym przyszłego roku. Darmowe 3 miesiące mają otrzymać także ci, którzy zdecydowali się na zakup Apple TV+ na rok lub płacą miesięcznie. W zależności od planu, Apple pokryje miesięczne koszty subskrypcji za listopad, grudzień i styczeń przyszłego roku. W najbliższych dniach aktywni subskrybenci otrzymać mają powiadomienia drogą e-mailową o promocji i przedłużeniu dostępu do Apple TV+ do przyszłego roku. To pozwoli na nadrobienie zaległości, sprawdzenie nowych seriali i filmów, które mają szansę pojawienia się na platformie w ciagu najbliższych tygodni i miesięcy.

Nie wiadomo jednak, czy przedłużenie promocji dotyczy wszystkich obecnych użytkowników na całym świecie, czy jest ono ograniczone wyłącznie do Stanów Zjednoczonych. Podejrzewam jednak, że Apple uruchamia tę akcję globalnie i w najbliższych dniach spodziewajcie się odpowiednich powiadomień. U mnie wciąż widnieje informacja, że darmowy okres próbny Apple TV+ kończy się z końcem miesiąca. Jego odnowienie nastąpi 1 listopada 2020 r.

Aktualizacja 23.10. Apple TV+ przedłużony dla klientów z Polski!

Apple zaczęło rozsyłać e-maile informujące o przedłużeniu Apple TV+ o kolejne miesiące. Sprawdzajcie skrzynki — promocja dotyczy także klientów w Polsce, którzy aktywowali usługę w zeszłym roku i w pierwszych miesiącach 2020 r.

Oferujemy Ci więcej czasu na poznanie najnowszych Apple Originals i obejrzenie wszystkich odcinków ulubionych seriali przed premierą drugiego sezonu. Nic więcej nie musisz robić — oglądaj dalej bez opłat aż do lutego 2021 r.

Premierowy rok naszej usługi był niebywały. Widzowie zachwycili się nagrodzonym Emmy serialem The Morning Show, wojennym thrillerem Misja Greyhound, serialem komediowym Ted Lasso i wieloma innymi tytułami. Ciągle dodajemy nowe premiery, a wśród nich hit filmowy Na lodzie, fascynujący serial dokumentalny Mały świat oraz drugie sezony seriali Servant, For All Mankind i zdobywcy nagrody Peabody Award, Dickinson.

Nowa data odnowienia subskrypcji będzie widoczna na stronie Zarządzaj subskrypcjami wkrótce.

Zespół Apple TV+

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu