Apple

Aplikacja Apple TV dostępna na wszystkie urządzenia z Android TV

Konrad Kozłowski
Aplikacja Apple TV dostępna na wszystkie urządzenia z Android TV
14

Długo Apple kazało nam czekać na ten ruch, ale nareszcie aplikacja Apple TV trafia na wszystkie urządzenia z Android TV: telewizory smart, przystawki i sticki.

Apple TV to aplikacja, która łączy w sobie ofertę iTunes oraz subskrypcji Apple TV+. Ten pierwszy to niezwykle bogaty w treści sklep z filmami w jakości HD i 4K, gdzie nie brakuje solidnych promocji. Za kilkanaście lub kilkadziesiąt złotych można nabyć lub wypożyczyć filmy także w 4K z Dolby Vision i Dolby Atmos, ale do pewnego momentu największym ograniczeniem była dostępność usługi.

Aplikacja Apple TV najpierw trafiła na telewizory Samsunga, LG i Sony

Przez długi czas jedynym sposobem na oglądanie tych treści na telewizorze była przystawka Apple TV, którą za kilkaset złotych należało najpierw kupić. Alternatywą było podłączanie komputerów do telewizora, ale w ten sposób niemożliwe było uzyskanie obrazu 4K. Ekspansja Apple spowodowała, że Apple TV (jako aplikacja) zagościło na telewizorach smart Samsunga z Tizenem oraz LG z webOS. W późniejszym czasie pojawiła się także na telewizorach Sony Bravia, ale tylko wybranych (przede wszystkim nowszych) modelach. Niedawna premiera na Google Chromecast z Google TV mogła zwiastować debiut na pozostałych urządzeniach z Android TV i ci, którzy to przewidywali mieli rację.

Apple TV dostępne na Android TV - do pobrania z Google Play

Apple TV trafia do sklepu Google Play, skąd można pobrać aplikację na dowolne urządzenie wyposażone w usługi Google. Wcześniej niektórym udawało się to osiągnąć wgrywając aplikację z pliku APK, ale nie na każdym urządzeniu aplikacja działała poprawnie. Teraz, najwyraźniej, ma być inaczej.

Pierwsze reakcje użytkowników nie są jednak zbyt optymistyczne, bo część z nich zgłasza, że aplikacja wciąż nie jest widoczna w Google Play. Inni natomiast zwracają uwagę, że bez urządzenia od Apple (iPhone, iPod touch, iPad, Apple TV lub Mac) niemożliwe jest zalogowanie się, ponieważ tylko za ich pomocą można potwierdzić swoją tożsamość. W ten sposób użytkownicy różnych odbiorników będą mieli nie lada problem z zalogowaniem się do Apple TV.

Warto wspomnieć, że Apple TV do tej pory nie ukazało się na Androida (smartfony i tablety).

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu