Sprawdź jaki laptop Intel Evo jest najlepszy dla Ciebie Więcej
Po Godzinach

Apple TV na PS4 i PS5 dostępne! Filmy w najlepszej jakości i oryginalne seriale Apple

KK
Konrad Kozłowski
1

Zgodnie z zapowiedziami Apple udostępniło dziś aplikację Apple TV dla PlayStation 4 oraz PlayStation 5.

Aplikacja Apple TV na PlayStation 4 oraz PlayStation 5

Apple nie spieszyło się z publikacją aplikacji Apple TV na inne platformy, niż własne (pomijając sprawę wielu lat czekania na możliwość dostępu do sklepu iTunes na telewizorach bez przystawki sprzętowej Apple TV), ale ostatnie miesiące to okres nadrabiania strat. Po czasowej wyłączności dla Samsunga, aplikacja pojawiła się na LG webOS oraz telewizorach Sony. Przed kilkoma dniami aplikacja stała się dostępna do pobrania na Xbox One oraz Xbox Series S/X, a dzisiaj można ją pobrać na konsole Sony, bo w końcu udostępniono Apple TV na PlayStation 4 oraz PlayStation 5

Dobre wiadomości o PlayStation 5. Sony wprost o PS Now i blokadzie regionalnej

Interfejs aplikacji, jak się spodziewano, nie odróżnia się znacząco od tego, co zastaliśmy na którejkolwiek z innych platform. Apple pragnie, by wygląd usługi i aplikacji pozostał spójny, dlatego nadal mamy do czynienia z ekranem głównym, gdzie w tle przewijają się polecane treści, u góry widoczne są zakładki pozwalające przełączać się pomiędzy sekcjami aplikacji, a u dołu znajdziemy skróty do rekomendowanych materiałów. Możemy w ten sposób szybko sprawdzić, jakie filmy ostatnio dodano do katalogu, jakie tytuły są w naszej bibliotece, a także przejrzeć zawartość oferty abonamentu Apple TV+.

Zakochałem się w wibracjach pada DualSense do PlayStation 5 testując go w Astro’s Playroom

Filmy w 4K na PS4 i PS5 do wypożyczenia oraz zakupu

Aplikacja Apple TV na PlayStation 4 i 5 to nie tylko dostęp do treści oferowanych w ramach subskrypcji Apple TV+, ale także - a może przede wszystkim - do zasobów sklepu iTunes, z którego można wypożyczać i kupować filmy w jakości 4K. Wspierana jest ultrawysoka rozdzielczość, HDR oraz Dolby Atmos (które oferowane są przy większości nowszych produkcji, ale i w klasykach). Ceny tytułów oscylują w granicach 55 złotych przy zakupie oraz 15 zł za wypożyczenie. Wszystkie treści są streamowane, aplikacja nie pozwala na pobieranie plików do pamięci konsoli.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: