Polska

Apple Pay w Polsce ma ruszyć już w przyszłym tygodniu!

Kamil Świtalski
Apple Pay w Polsce ma ruszyć już w przyszłym tygodniu!
51

Czyżby wielkie oczekiwanie dobiegło końca? Wszystko wskazuje na to, że już w przyszłym tygodniu doczekamy się Apple Pay w Polsce!

Android Pay w Polsce możemy cieszyć się już od kilku dobrych miesięcy. Jak korzystać z usługi — prawdopodobnie wszyscy zainteresowani dobrze wiedzą, usługa zresztą została odebrana nad Wisłą niezwykle ciepło. Plotki o Apple Pay słyszymy regularnie od dłuższego czasu, ale tym razem robi się coraz bardziej wiarygodnie. Oto bowiem mielibyśmy się doczekać startu usługi wraz z Finlandią, Danią oraz Szwecją!

Apple Pay w Polsce jeszcze w październiku?

Szwecja jest jednym z krajów, w których płatności mobilne święcą triumfy. Według ostatnich badań, w zeszłym roku 3/4 populacji w 2016 roku skorzystało z tej formy przy regulowaniu rachunków, a o tym że Apple Pay ma się tam niebawem pojawić słyszymy też już jakiś czas. Po artykule na MacPro plotki przybrały na sile, pierwszym obsługiwanym tam bankiem miałaby być Nordea. Tematowi bliżej przyjrzał się portal 9to5Mac, według którego obok Szwecji, usługa miałaby pojawić się również w Finlandii i Dani — z całym zestawem partnerów. Najnowsza aktualizacja ich wpisu wspomina także o Polsce — podobno testy trwają już w banku PKO BP.

Nie ukrywam że jako użytkownik iOS bardzo by mnie ta usługa ucieszyła. No i sama plotka nie wydaje się obecnie tak nieprawdopodobna, jak jeszcze kilka lat temu. Nad Wisłą kochamy wszelkiej maści płatności zbliżeniowe, a majowe pojawienie się złotówek w sklepach Apple wielu z nas wzięło już za ostatnią prostą. Czyżbyśmy właśnie zbliżali się do mety? Oby, ale na więcej szczegółów musimy zaczekać do przyszłego tygodnia!

Źródło: 9to5 mac, AppleInsider

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

hotmobile