Apple

Czas zacząć odliczanie do Apple Pay Cash. Usługa coraz bliżej Polski?

Kamil Świtalski
Czas zacząć odliczanie do Apple Pay Cash. Usługa coraz bliżej Polski?
4

Apple Pay Cash, pozwalające w mgnieniu oka przelewać pieniądze do znajomych, do tej pory dostępne było wyłącznie w Stanach Zjednoczonych. Czyżby jednak coś miało się w tej kwestii nareszcie zmienić?

Dziś do grona banków wspierających Apple Pay dołączył długo wyczekiwany nieobecny — PKO BP (zobacz: Klienci największego polskiego banku mogą już korzystać z Apple Pay!), ale możliwe że polscy użytkownicy usługi mają więcej powodów do radości. W zeszłym roku Apple przedstawiło światu moduł, za pośrednictwem którego w mgnieniu oka można przesyłać numery innym użytkownikom usługi — Apple Pay Cash. Do tej pory dostępny był on wyłącznie dla mieszkańców Stanów Zjednoczonych, ale pojawia się coraz więcej przesłanek sugerujących, że niebawem będą mogli skorzystać z niego także użytkownicy w innych krajach. Nie jest wykluczone, żę także lokalnie.

Zobacz też: Płatności BLIK, Apple Pay, Google Pay – co wybrać?

Apple Pay Cash: szybkie przesyłanie pieniędzy znajomym

Przelewy na telefon nie są dla nas nowością — jeżeli korzystacie z BLIKa czy Revoluta prawdopodobnie już się na nie wielokrotnie natknęliście. Ale każdy kto korzysta z ekosystemu Apple doskonale wie, jaki potrafi być rozleniwiający i... po prostu ze sobą współgrający — dlatego takie płatności w ramach okienka z iMessage wydają się być strzałem w dziesiątkę. W ostatnich dniach napływają informacje od użytkowników z Niemiec i Francji, którzy otrzymują komunikaty związane z opcją dodania karty do usługi Apple Pay Cash — i choć wielu rodzimych użytkowników twierdzi, że takie sugestie otrzymują od dawna, to teraz pojawiła się kolejna wskazówka, która rozbudziła nadzieję. Chodzi o przetłumaczone strony w supportu — zostały one udostępnione dla kolejnych języków — także polskiego.

Nie jest to oczywiście żaden pewnik — i bez sensu byłoby go tak traktować. Ale takie małe kroczki dają nadzieję, że firma faktycznie zaczyna myśleć o wdrożeniu Apple Pay Cash także w innych krajach. Mam nadzieję, że nie będą nam kazali na niego za długo czekać!

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu