Świat

Apple osiąga 10% rynku OS czy można to nazwać sukcesem?

GM
Grzegorz Marczak
57

Według appleinsider.com system Mac OS uzyskał grudniu rekordowy wynik jeśli chodzi o udział w rynku systemów operacyjnych. Apple osiągnęło 9,6 % co w stosunku do analogicznego okres z zeszłego roku (7,3%) jest jak rozumem znacznym wzrostem. Dodając tą informację na mój miniblog - wywołałem na...

Według appleinsider.com system Mac OS uzyskał grudniu rekordowy wynik jeśli chodzi o udział w rynku systemów operacyjnych. Apple osiągnęło 9,6 % co w stosunku do analogicznego okres z zeszłego roku (7,3%) jest jak rozumem znacznym wzrostem.

Dodając tą informację na mój miniblog - wywołałem na flakerze ciekawą dyskusję na temat tego czy po tylu latach w branży Apple i jego zaokrąglone 10% to faktycznie sukces?

Ja mam mieszane uczucia co do sukcesu przy 10% rynku. Zdaje sobie sprawę, że system który dystrybuowany jest tylko ze sprzętem nigdy nie może konkurować z Windowsami, zastanawiam się jednak czy jest to dobra strategia i czy przypadkiem Apple kiedyś nie pokusi się o jej zmianę?

Windows, który trafia wraz z komputerem już do najmłodszych buduje sobie na przyszłość obszerną bazę użytkowników którzy nie mają zamiaru nawet próbować jak działa inny OS. Microsoft opanował też biznes i korporacje w których na tyle utrwalił swoją pozycję iż praktycznie w tej kategorii jest niezagrożony.

Czy więc produkt Apple po tylu latach rozwijania i 10% udziałem w rynku można nazwać sukcesem? Oczywiście Apple pozycjonuje się jako marka droższa, niszowa i prestiżowa ale czy strategia będzie przynosiła dobre efekty w najbliższych latach - o tym nie jestem przekonany. Natomiast ostatnie wyniki finansowe i wzrosty sprzedaży komputerów mac pokazują, że Apple cały czas rośnie w tej kategorii.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

MicrosoftAppleOSmac os