Moje przemyślenia

Apple ogłosiło, że iPada w Polsce na razie nie będzie

Grzegorz Marczak
Apple ogłosiło, że iPada w Polsce na razie nie będzie
28

Apple ogłosiło dzisiaj dostępność swojego tabletu w kolejnych 9 krajach, na liście tej nie doszukacie się jednak Polski mimo iż znalazły się na przykład takie kraje jak Luksemburg: CUPERTINO, Calif., July 19 /PRNewswire-FirstCall/ -- Apple® today announced that iPad™ will be available in Austria,...

Apple ogłosiło dzisiaj dostępność swojego tabletu w kolejnych 9 krajach, na liście tej nie doszukacie się jednak Polski mimo iż znalazły się na przykład takie kraje jak Luksemburg:

CUPERTINO, Calif., July 19 /PRNewswire-FirstCall/ -- Apple® today announced that iPad™ will be available in Austria, Belgium, Hong Kong, Ireland, Luxembourg, Mexico, Netherlands, New Zealand and Singapore this Friday, July 23. iPad allows users to connect with their apps and content in a more intimate, intuitive and fun way than ever before.

Nie znam się na strategii dystrybucji produktów Apple, może brana jest pod uwagę średnia pensja brutto przed decyzją dotyczącą wejścia do danego kraju? Może nie ma wystarczająco silnych partnerów chcących uczestniczyć w dystrybucji?

Jedno jest pewne, że iPad jest to droga zabawka jak na nasze realia. Bardzo niewiele osób może być chętnych do wydania 500 dolarów (choć u nas będzie to znacznie więcej) na gadżet technologiczny, który nie zastąpi im komputera i na dodatek w naszym kraju ma ograniczone możliwości dzięki ograniczeniom w iTunes.

Swoją drogą po dalszych testach iPada zmienia się jednak moje podejście tego urządzenia, jego zastosowań i przede wszystkim roli tego gadżetu w domu. Opiszę to jednak przy innej okazji (może jak doczekamy się premiery iPada w Polsce)

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

AppleiPad