Co się zmieniło w najnowszych słuchawkach Apple AirPods 2? Porównanie starej i nowej generacji AirPodsów. Czy warto kupić nowszą wersję urządzenia?
O nowych słuchawkach AirPods plotkowało się od dawna. Przecieki sugerowały ogromne zmiany, a tymczasem debiutujący model odświeżonych słuchawek przyniósł zmiany kosmetyczne. Owszem, jest lepiej, jest fajniej, ale nie jest to rewolucja na którą liczyli ci, którzy dzielnie śledzili plotki na temat nowych słuchawek Apple.
Apple AirPods vs Airpods 2: co jest identyczne?
Zanim przejdziemy do tego co zmieniło się w nowych słuchawkach Apple AirPods, zacznijmy od tego co pozostało takie samo. A tutejsza lista do krótkich nie należy. Pierwszą rzeczą która rzuca się w oczy to to, że... słuchawki nowej generacji wyglądają dokładnie tak samo, jak ich poprzedniczki. Co więcej: wszystkie czujniki rozmieszczone są tak samo i obsługujemy je za pośrednictwem tych samych gestów. Jeżeli chodzi o kwestie działania na jednym ładowaniu — tutaj również nie uświadczymy większych zmian. Poza wydłużeniem czasu rozmów telefonicznych, kwestie ładowania i słuchania muzyki pozostają bez zmian — możemy liczyć na 24h ciągłego odtwarzania na jednym ładowaniu etui i do pięciu godzin odsłuchu bez konieczności sięgania po etui.
Apple AirPods vs Airpods 2: co się zmieniło?
Zmian w nowych słuchawkach AirPods 2 jest mniej, niż ktokolwiek się tego spodziewał. Najważniejszą z nich jest, oczywiście, nowy czip H1 i idące za nim nowości w postaci:
- możliwości korzystania z komendy "Hey Siri" bez sięgania po urządzenie;
- szybszego przełączania się między urządzeniami;
- mniejszego opóźnienia;
- dłuższego czasu rozmów telefonicznych.
Elementem którym Apple się specjalnie nie chwali, a wszystko wskazuje na to że doczekał się poprawy, jest kwestia wyższej jakości odsłuchu, dzięki właśnie nowemu czipowi H1. Największą i najbardziej widoczną ze zmian w przypadku tych dwóch generacji słuchawek AirPods jest kwestia... nowego etui, które pozwoli na bezprzewodowe ładowanie urządzenia, bez konieczności sięgania po kabel Lightning. Warto mieć jednak na uwadze, że AirPods 2 sprzedawane są w dwóch wariantach. Można je także nabyć z tym klasycznym, które ładujemy przewodowo. A jak to wyglądają kwestie cen nowych słuchawek Apple?
- Apple AirPods 2. generacji z przewodowym etui ładującym: 799 zł;
- Apple AirPods 2. generacji z bezprzewodowym etui ładującym: 999 zł;
- Bezprzewodowe etui ładujące do słuchawek AirPods: 389 zł.
Jak widać — "podstawowy" model który naładujemy za pomocą kabla kosztuje dokładnie tyle samo, co pierwsza generacja AirPods. Jeżeli zdecydujecie się na wariant z etui które można naładować bezprzewodowo (z charakterystyczną zieloną diodą z przodu) będziecie musieli dopłacić dodatkowych 200 złotych.
Jeżeli dość lekko podchodzicie do kwestii aktualizacji urządzeń Apple, to warto przyjrzeć się kwestiom wsparcia nowych akcesoriów od strony oprogramowania. Tutaj również zaszło sporo zmian! Najnowsze słuchawki Apple podziałają wyłącznie na urządzeniach napędzanych:
- iOS 12.2 lub nowszym;
- watchOS 5.2 lub nowszym;
- macOS Mojave 10.14.4 lub nowszym.
Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu