Apple

Apple Music na Androida już dostępne!

Tomasz Popielarczyk
Apple Music na Androida już dostępne!
15

Zgodnie z obietnicą Apple udostępniło w sklepie Google Play klienta swojej usługi muzycznej. Aplikację może pobrać każdy zainteresowany serwisem, korzystając tym samym z 3-miesięcznego okresu próbnego bez żadnych opłat. Apple Music dla Androida jest dostępne w każdym regionie, w którym obecnie mo...

Zgodnie z obietnicą Apple udostępniło w sklepie Google Play klienta swojej usługi muzycznej. Aplikację może pobrać każdy zainteresowany serwisem, korzystając tym samym z 3-miesięcznego okresu próbnego bez żadnych opłat.

Apple Music dla Androida jest dostępne w każdym regionie, w którym obecnie można korzystać z muzycznego serwisu firmy z Cupertino. Przeniesiono tutaj większość funkcji, z których korzystać mogą posiadacze iPhone'ów oraz iPadów. Mamy zatem dostęp do szerokiej bazy utworów, mechanizmów organizowania ich, a także stacji muzycznej Beats 1. Nie zabrakło również systemu rekomendacji, który w oparciu o naszą historię podsuwa nam nowe utwory i wykonawców. Jedyne, z czego aktualnie posiadacze Androidów skorzystać nie mogą to klipy wideo oraz subskrypcja w ramach planu rodzinnego.

Program nosi oznaczenie beta, a więc można się spodziewać, że będzie regularnie rozbudowywany o nowe funkcje i mechanizmy. Twórców czeka jeszcze zapewne łatanie błędów, które w trakcie korzystania znajdą i zgłoszą użytkownicy. Dopiero wówczas aplikacja uzyska status wersji stabilnej.

Interfejs jest dość prosty i wykorzystuje elementy typowe dla Androida. W oczy rzuca się tutaj przede wszystkim charakterystyczna górna belka z ikonką "hamburgera" wywołującą menu. Nie spodziewajcie się jednak elementów z Material Design i zgodności ze wskazówkami Google'a. Pod wieloma względami klient Apple Music dla Androida został upodobniony do swojego pierwowzoru z iOS.

To druga aplikacja Apple dla Androida. Pierwszą jest narzędzie Move to iOS pozwalające na migrację danych użytkownika przesiadającego się z urządzenia z systemem Google'a na iPhone'a.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu