Apple

Znamy zwycięzców pierwszego Apple Music Awards! Oficjalna gala i wręczenie nagród już jutro!

Kamil Świtalski
Znamy zwycięzców pierwszego Apple Music Awards! Oficjalna gala i wręczenie nagród już jutro!
2

Apple chce być kimś więcej niż tylko firmą technologiczną, a ich nagrody Apple Music Awards są tego doskonałym przykładem.

Apple idąc coraz mocniej w media zaczyna przyznawać nagrody nie tylko w znanej i lubianej kategorii najlepszych gier i aplikacji, które — zdaniem redakcji — trafiły na ich systemy. Skoro coraz mocniej udzielają się na rynku muzyki i seriali, chcą co nieco podziałać także i tutaj. I z tej okazji w 2019 roku doczekaliśmy się pierwszych Apple Music Awards — nagród przyznawanych przez technologicznego giganta w pięciu kategoriach. Do Grammy im jeszcze daleko, ale kto wie — może za jakiś przybiorą na wartości. Zakładam że na początku dwudziestego wieku niewielu myślało, że odznaczenia papierowego przewodnika dla kierowców staną się tak ważne dla restauratorów na całym świecie. No i, przede wszystkim, nie mogą być gorsi od Spotify, które kilka tygodni temu ogłosiło swoje Spotify Music Awards.

Apple Music Awards 2019: zwycięzcy

Jak już wspomniałem, w pierwszych Apple Music Awards przyznano pięć nagród — ale jakich! Najważniejszą kategorią jest, oczywiście, Artysta roku — i w 2019 ten honorowy tytuł przypadł młodziutkiej Billie Eilish, której album "WHEN WE FALL ASLEEP, WHERE DO WE GO?" od premiery plasuje się na szczycie list przebojów. A sama Billie na brak zainteresowania narzekać nie może — zresztą, to jedna z wielu nagród, które w tym roku trafiły w jej ręce! Warto zaznaczyć, że jej debiutancki album zgarnia także nagrodę dla Albumu roku za najwięcej odtworzeń na platformie Apple Music. W tej jednej tylko usłudze streamingowej przesłuchano go ponad miliard (!) razy. Autorem piosenek roku zostaje zaś... FINNEAS, czyli równie utalentowany brat Billie Eilish.

Ale żeby nie było aż tak bardzo monotematycznie i inni także mieli szansę szans w starciu z artystką, są jeszcze dwie kategorie: najbardziej przełomowy artysta roku oraz piosenka roku. Nagrodę w tej pierwszej zgarnęła Lizzo, druga trafiła do Lil Nasa X za numer "Old Town Road". Podobnie jak z w przypadku albumu roku, o zwycięstwie numeru zadecydowała rekordowa liczba odtworzeń na platformie Apple Music. Pozostałe trzy kategorie to "sprawka" redakcji Apple.

Nagrody muzyczne od Apple wręczone zostaną na uroczystej gali już jutro

Mimo że poznaliśmy już laureatów nagród muzycznych w Apple Music Awards, oficjalne ich wręczenie będzie miało miejsce jutro — 4. grudnia 2019 roku na gali odbywającej się w Steve Jobs Theatre. Patrząc na listę zwycięzców, raczej nikt nie powinien być specjalnie zdziwiony zapowiedziami występu na żywo... a jakże inaczej: Billie Eilish!

Jeżeli jeszcze mieliście wątpliwości czy Apple jest tylko firmą technologiczną czy jednak czymś więcej — te nagrody powinny je skutecznie rozwiać. Lajfstajl i kulturka na całego! ;-)

Źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu