Gry

Takimi grami nikt nie zawojuje rynku. Co nowego w Apple Arcade?

Piotr Kurek
Takimi grami nikt nie zawojuje rynku. Co nowego w Apple Arcade?
1

Apple zapowiada nowe gry w ramach abonamentu Apple Arcade. W sierpniu pojawią się cztery nowe tytuły. Może nie są to najmocniejsze tytuły w katalogu, ale z pewnością przyciągną uwagę tych, którzy płacą za dostęp do usługi.

Apple Arcade zostało wprowadzone na rynek w 2019 roku. Miała to być demonstracja możliwości gier na ówczesnych iPhone'ach i iPadach. Usługa dała szansę twórcom gier na zaprezentowanie swoich dzieł szerszej publiczności - w podobny sposób, jak robi to m.in. Microsoft w przypadku usługi Game Pass. Aby rozwijać swoje produkcje, twórcy gier muszą zarabiać. Z pozoru "darmowe" gry dostępne w App Store są pełne reklam i mikropłatności, które z czasem przekształcają się w mechanizm "płać, aby wygrać", utrudniając rozgrywkę dla niedzielnych graczy.

W przypadku Apple Arcade sytuacja wygląda inaczej. Przede wszystkim Apple płaci twórcom gier za ich stworzenie, a deweloperzy mają też otrzymywać dodatkowe wynagrodzenie za swoje gry. Dzięki temu tytuły dostępne w Apple Arcade nie mają reklam, a opcjonalne mikropłatności za walutę zdobywaną w grze są głównie kosmetyczne i nie wpływają na przebieg rozgrywki.

Apple Arcade w sierpniu. Co nowego?

Apple nie ma regularnego kalendarza aktualizowania swojego katalogu gier w ramach abonamentu Apple Arcade. Te pojawiają się w różnym czasie i w różnym natężeniu. Raz mamy wielkie premiery, raz drobną aktualizację. A jak jest tym razem?

Sierpień przyniesie użytkownikom Apple Arcade cztery nowe gier i ponad 30 aktualizacji oraz specjalnych wydarzeń w najpopularniejszych tytułach. Gracze mogą wykazać się poczuciem rytmu w remake’u klasycznej muzycznej gry wytwórni SEGA pt. Samba de Amigo: Party-To-Go (29 sierpnia), dać się wciągnąć interesującym łamigłówkom w nowych tytułach Nekograms+ (8 sierpnia) i Kingdoms: Merge & Build (18 sierpnia) bądź ciekawie wyglądającej produkcji indie - finity. (25 sierpnia) która zgrabnie łączy najlepsze cechy kultowych gier logicznych.

Usługa Apple Arcade jest dostępna za 24,99 zł miesięcznie. Można ją testować bezpłatnie przez miesiąc. Klienci, którzy kupią i aktywują nowego iPhone’a, iPada, Maca lub Apple TV, mogą korzystać z usługi Apple Arcade przez trzy miesiące bezpłatnie.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

news