Świat

Lively - Google właśnie uruchomiło swój wirtualny świat!

GM
Grzegorz Marczak
27

Google uruchomiło nowy serwis o nazwie Lively. Jest to wirtualny świat w którym użytkownicy mogą tworzyć własne postacie (avatary), własne pokoje (czyli nasze małe światy) do których możemy zapraszać znajomych. Oczywiście główną funkcją wirtualnego świata są znajomi, których możemy poznawać komunik...

Google uruchomiło nowy serwis o nazwie Lively. Jest to wirtualny świat w którym użytkownicy mogą tworzyć własne postacie (avatary), własne pokoje (czyli nasze małe światy) do których możemy zapraszać znajomych. Oczywiście główną funkcją wirtualnego świata są znajomi, których możemy poznawać komunikować się z nimi itp.W celu ułatwienia zabawy z Lively, Google stworzyło kilka przykładowych pokoi abyśmy mogli zobaczyć jak mogą one wyglądać lub też po prostu skopiować je jako własne. Oczywiście możemy też tworzyć swój pokoju kompletnie od nowa, wybierając jego kształt, meble oraz dekoracje (katalog dostępnych przedmiotów jest dość pokaźny a zabaw w to wszystko przypomina mi trochę Simsy).Nasz wirtualny świat stworzony w Lively może być wklejony na naszą stronę internetową (mamy podany kod który możemy wkleić). Niestety w chwili obecnej zobaczą go tylko użytkownicy windowsów korzystający z przeglądarek IE i Firefox. Do podglądu pokoju i generalnie zabawy z Lively potrzeba jest instalacja specjalnego add-ona.

Google swoim nowym produktem może pochować nieco przereklamowany Second Life - ale czy próba stworzenia kolejnego witalnego świata odniesie sukces? Z odpowiedzią na to pytanie pewnie trzeba jeszcze poczeka i zobaczyć jak tak naprawdę ten nowy serwis google będzie sie rozwijał.

Ps. Zapraszam do mojego pokoju w Lively (o nazwie Antyweb) jeśli ktoś chce przetestować na spokojnie jak to wszystko działa.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu