Artykuł sponsorowany

Aplikacje oszczędzające czas

Redakcja Antyweb
Aplikacje oszczędzające czas
13

Najcenniejszą walutą we współczesnym świecie okazuje się być nasz czas. Ciągle go poszukujemy i wciąż mamy go za mało. Mamy dostęp do najlepszych rozwiązań technologicznych, które zarówno ułatwiają naszą pracę, jak i codzienne sprawy. Z pomocą wychodzą do nas twórcy aplikacji. Nie bez powodu mówi się, że jeśli jest jakiś problem, to na pewno znajdzie się na to aplikacja. Co powiesz na aplikacje ułatwiające organizację czasu, usprawniające pracę, czy rezerwujące za Ciebie wizyty? Zapraszam na wirtualną wycieczkę w poszukiwaniu wolnego czasu.

Nasze telefony to prawdziwe skarby. Skrywają wiele cudów, niestety niektóre z nich zamiast pomagać w produktywności, odciągają naszą uwagę i skradają cenne chwile. Na szczęście są aplikacje, które nie dość, że ułatwiają życie, to pozwalają zaoszczędzić czas i załatwić ważne sprawy w zaledwie kilka kliknięć.

Moment.pl

Pierwszą aplikacją, która zwróciła moją uwagę jest Moment.pl. To, że możesz zamówić obiad bez wychodzenia z domu, to już standard. A pomyśl, jakim ułatwieniem byłoby, gdybyś mógł umawiać wizyty do specjalistów z branży beauty kilkoma kliknięciami? Ile obecnie spędzasz czasu rejestrując się na wizyty do barbera, czy kosmetyczki? Przyjmując optymistyczny scenariusz, że dodzwonisz się do salonu za pierwszym razem, a po drugiej stronie odbierze ktoś, kto będzie osobą decydującą o zapisach i ogarniającą kalendarz zapisów. Wtedy możesz czuć się szczęśliwcem. Zdarza się, że wizyty osobiste w salonie w celu umówienia się spełzają na niczym. Bo akurat cała obsługa ma zabiegi, a recepcja przerwę, albo nie ma wolnych terminów wtedy kiedy Ty masz czas. Od teraz na masaż umówisz się w mniej niż minutę, a zaoszczędzony czas możesz przeznaczyć swoje przyjemości. Jak?

Znajdź moment dla siebie

Koniec z pokrywającymi się terminami, czy koniecznością dzwonienia do salonu. Teraz masz fryzjera, kosmetyczkę i salon spa w zasięgu kilku kliknięć. 24/7. Ale to nie wszystko. To nie wszystko. Dzięki Moment.pl umówisz się wygodnie do fizjoterapeuty, trenera personalnego, dermatologa, a nawet na tatuaż. Aplikacja jest bardzo intuicyjna. wystarczy, że podasz swoją lokalizację i możesz przeglądać oferty specjalistów. Zaletą wirtualnej rezerwacji, jest to że możesz znaleźć nowego i dobrego fryzjera w swoim mieście. Co istotne, na Moment.pl znajdziesz rzetelne komentarze, wyłącznie od osób, które faktycznie były na wizycie w danym salonie. O wybranej wizycie nie zapomnisz, dzień przed nią dostaniesz sms-owe powiadomienie o zbliżającej się wizycie. Zarówno zarezerwowanie wizyty, jak i jej odwołanie zajmie Ci dosłownie moment. Pobierz aplikację, wypróbuj i odkrywaj sprawdzonych specjalistów ze świata hair & beauty!

Forest - skoncentruj się i posadź drzewo!

Jak często zdarza Ci się przekładać zadania, odwlekać, skakać od pomiędzy nimi, czy reagować na każde powiadomienie w telefonie? Jest i na to sposób. Możesz zwiększyć swoją produktywność lub skutecznie walczyć z uzależnieniem od smartfona z aplikacją Forest.

Jak łączyć przyjemne z pożytecznym?

Na czym polega jej sukces? wykorzystuje metodę Pomodoro, czyli pracy w pewnych blokach czasowych, po których następuje przerwa. Pracujesz, powiedzmy dwadzieścia minut, koncentrując się wyłącznie na zadaniu, po czym robisz pięć minut przerwy. Forest opalasz, kiedy potrzebujesz popracować w skupieniu, a aplikacja w tym czasie zasadza drzewo. Drzewko rośnie, tyle, ile Ty pracujesz. Możesz obserwować każdy etap wzrostu roślinki, od ziarenka po bujne konary. To daje Ci motywację, aby pracować i nie buszować po Facebook'u. Aplikacja blokuje dostęp do innych, chyba że dodasz je na białą listę. Gdybyś nagle poczuł, że spada Ci produktywność i chcesz jednak pooglądać coś na Pintereście, musisz najpierw...zniszczyć drzewko. A tego nie chcesz, prawda? Za każde drzewo, czyli Twój zrealizowany cykl pracy, dostajesz monety, które możesz wymieniać na nowe gatunki drzew i roślin. I teraz najlepsze - aplikacja Forest wspiera organizację Trees for the Future. Po uzbieraniu 2500 monet możesz zasadzić prawdziwe drzewo!

Ciekawostka - w trakcie wzrostu drzewka, aplikacja motywuje Cię dodatkowo sentencjami i afirmacjami. Jedna z nich, która mi przypadła do gustu to: "Nie ważne jak wolno idziesz do celu, ważne abyś nie przestawał."

Zorganizuj się!

I ostatnia, ale nie mniej ważna aplikacja. Abyś mógł się skupić na jednym konkretnym zadaniu, potrzebujesz najpierw go dobrze zaplanować, rozdzielić zadania i przystąpić do działania. Na rynku mamy wiele dostępnych aplikacji do organizacji pracy. Można się w nich pogubić. Przerobiłam już wiele z nich i w końcu trafiłam na jedną, która jest nie tylko ładna, ale też użyteczna. Mam na myśli Memorigi. W języku esperanto memorigi oznacza po prostu - przypomnij. Aplikacja jest przejrzysta i bardzo Dodawanie zadań odbywa się z poziomu ekranu głównego aplikacji. Do wyboru masz różne kategorie zadań, np.: Zawodowe, Osobiste, Pomysły, Książki, czy Zakupowe. Możesz w niej umieszczać wszystkie zadania, nad którymi pracujesz, masz też możliwość ustawienia zadań cyklicznych. Zadania możesz dowolnie przenosić, zmieniać główne kategorie. Dzięki Memorigi, oprócz najważniejszych funkcji i dobrze zorganizowanego dnia pracy, dowiesz się choćby, jaka będzie pogoda na najbliższy tydzień. Z Memorigi nie zapomnisz o ważnym spotkaniu, terminie oddania pracy, czy zapłaceniu rachunków.

To są moje trzy aplikacje oszczędzające czas, pochwal się swoimi w komentarzu!

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu