Akcja Partnerska

Z rodziną dobrze nie tylko na zdjęciach. Uniwersalny pakiet XXI wieku

Albert Lewandowski
5

Ulubione narzędzia do komunikacji oraz rozrywki nowoczesnego człowieka? Telefon, komputer i telewizja – takie oto trio to najchętniej wykorzystywane sprzęty i razem z nimi w parze idą różnego rodzaju oferty. Dzisiaj przyjrzymy się jednej z ciekawszych propozycji, pozwalającej zmniejszyć wydatki rodziny na abonamenty za usługi tego typu. Czy program smartDOM i abonament rodzinny to interesujące opcje? Czy to dobry wybór, jeżeli szukamy czegoś nowego dla naszego dziecka, które idzie do szkoły czy nawet na studia?

Być na czasie

Szczególnie młodsze osoby dużo czasu spędzają w sieci i w tym przypadku określenie, że nie będąc w internecie, nie istniejesz, wcale nie jest wyolbrzymione. W końcu to właśnie za pośrednictwem sieci dzieci i młodzież najwięcej się między sobą komunikują, budując relacje z rówieśnikami Do tego to właśnie internet stanowi prawdziwą encyklopedię. Tam mózg spragniony nowych wrażeń, ciekawostek może natknąć się na coś, co właśnie go zainteresuje, pozwoli realizować pasje, bądź da szansę poznania podobnych do nas zapaleńców, na przykład modelarstwa czy skoków spadochronowych. Możliwość pozytywnego wpływu tego medium to zdecydowanie element wart przytoczenia.

Należy też wspomnieć o tym, że aktualnie szkoły również stawiają na cyfryzację. Obecnie rodzic za pośrednictwem aplikacji internetowych może się od razu sprawdzić ocenę swojej pociechy, podejrzeć plan lekcji czy napisać usprawiedliwienie. Nie wspominając o już chyba najczęściej powtarzanej zalecie internetu, czyli jego przydatności przy robieniu zadań domowych. Niektórzy narzekają na jego wpływ, ale moim zdaniem stanowi on po prostu przyjazne miejsce do zdobywania wiedzy przez najmłodszych. Atrakcyjna forma materiałów jedynie przyspiesza jej przyswajanie.

Jeżeli chodzi o najnowsze rozwiązania, to z pewnością uczniowie docenią możliwość zdalnej wspólnej pracy nad prezentacją na kolejne zajęcia, dostęp do wielu treści edukacyjnych w formie multimedialnej czy możliwości zwykłego odpoczynku na portalach społecznościowych czy rozrywkowych. Tu również inne pokolenia spędzają coraz więcej czasu. Na dobrą sprawę social media oraz dostęp do nich to ważna sprawa, więc warto zaopatrzyć się w wystarczający pakiet danych komórkowych. Tu kilka gigabajtów zaspokoi nawet tych bardziej intensywnie wykorzystujących aplikacje do udostępniania własnych treści. Dla studentów świetnym rozwiązaniem pozostaje dedykowany pakiet internetu mobilnego, który pozwoli mieć dostęp do sieci w nowym miejscu zamieszkania, co obecnie jest niezwykle ważne.

Wielu rodziców zastanawia się również, kiedy jest dobry czas na to, aby kupić pierwszy smartfon dziecku. Uważam, że chwila, w której chodzi już do szkoły, to dobry moment na wybór nowego telefonu oraz dobranie odpowiedniego abonamentu. Tu z pomocą przychodzą odpowiednio skonstruowane oferty. W końcu na co przyda się zaawansowane urządzenie, jeżeli nie będzie uzupełnione przez kompletną ofertę?

Siła w grupie

Często zdarza się, że każdy członek rodziny ma numer komórkowy w innej sieci. Wynika to z wielu czynników, które finalnie przekładają się na to, że comiesięczne rachunki są stosunkowo wysokie. Tu niezależnie, czy mówimy o osobnych abonamentach czy ofertach na kartę, to sumując wszystkie wydatki, taka różnorodność traci na swojej wspaniałości i wtedy można dostrzec poważne jej wady.

Szczególnym zaskoczeniem nie będzie stwierdzenie tego, że decydując się na wzięcie kilku numerów w ramach jednej oferty, będziemy w stanie sporo zaoszczędzić. Do tego widać, że wszyscy operatorzy stawiają na abonamenty rodzinne. Tu Plus postarał się zaoferować coś bardziej wyjątkowego i rzeczywiście atrakcyjnego – korzyści są większe niż jedynie niższe rachunki. Tu po prostu chodziło o dostosowanie warunków pod wymagania zarówno rodziców, jak i pociech czy też dziadków. Skoro mówimy o opcji dla kilku osób, to musi być ona odpowiednio elastyczna.

Oferta Rodzina, czyli z rodziną się opłaca

Przyjrzyjmy się zatem temu, co Plus ma w ofercie. Osoby przenoszące numer w wybranych wariantach oferty, dostają 6 miesięcy abonamentu za darmo, w którym znajdą nielimitowane rozmowy do wszystkich, SMS/MMS bez limitu i paczkę gigabajtów.

W pakiecie Rodzinnym za 60 złotych (za 3 numery) otrzymamy 6 GB wspólnego pakietu internetowego i wszystko bez limitu. Z kolei w wersji za 100 złotych mamy już Internet bez końca, rozmowy, SMS-y i MMS-y bez limitu oraz pakiet 120 minut na połączenia międzynarodowe do UE. W ramach tego abonamentu zielony operator daje nam możliwość dobrania 3 telefonów; Za 120 złotych mamy również internet bez końca, rozmowy, SMS-y i MMS-y bez limitu, pakiet 120 minut na połączenia międzynarodowe a dodatkowo otrzymujemy pakiet IPLI Polsat Sport Premium z Ligą Mistrzów UEFA w cenie abonamentu. Moim zdaniem warto rozważyć tą ostatnią opcję, szczególnie wtedy, kiedy jesteśmy fanami najlepszych europejskich rozgrywek. Wiele osób skusi również brak opłat przez przez 6 miesięcy. Na koniec pozostaje wspomnieć o możliwości wzięcia telefonów w abonamencie, a tu natknąć się możemy na naprawdę porządne urządzenia.

Dostępnych w ofercie smartfonów mamy bardzo dużo. Tu jednak trudno wybrać sprawdzony model. Moim zdaniem za opłatę miesięczną rzędu 20 czy 30 złotych wraz z opłatą na start, możemy sprawić dziecku odpowiednio dobry smartfon, który będzie mu towarzyszył przez cały okres trwania umowy. W dodatku w pakiecie da się coś wziąć również dla reszty rodziny, m.in. kolejny telefon czy dedykowaną inną usługę w obniżonej cenie.

Nowym abonentom i tym przenoszącym numer z innej sieci z pewnością spodoba się opcja kupna kilku telefonów w atrakcyjnych cenach w ramach oferty Rodzinnej.  W abonamencie za 50 zł mamy możliwość dokupienia kolejnych kart za 50 % ceny czyli za 25 złotych, a do tego możemy dobrać atrakcyjne telefony na raty. Pod tym względem oferta Plusa prezentuje się naprawdę atrakcyjnie.

W tym warto też wspomnieć o usłudze Gdzie jest bliski, pozwalającej sprawdzać, gdzie znajdują się nasi najbliżsi. Moim zdaniem ciekawy dodatek, szczególnie wtedy, kiedy chcemy wiedzieć gdzie znajdują się obecnie nasze pociechy.

Kto nie lubi oszczędzać?

Zaczęliśmy od nowoczesnego sposobu na obniżenie wydatków na telefon. W praktyce jednak to nie jedyny pakiet usług, który opłacamy co miesiąc i wśród takich wymienić, m.in. internet domowy, telewizję, prąd, gaz czy rachunek w banku. To wszystko kumuluje się w naszych wydatkach. Plus postanowił wyjść naprzeciw wymagań i w ramach programu smartDOM możemy liczyć na naprawdę przemyślaną, dopracowaną ofertę, która pozwala zaoszczędzić rocznie nawet do 1400 złotych. Zresztą, widoczne oszczędności będą przy dobraniu oferty telewizji, internetu czy telefonu.

Dzięki tak rozumianej zaradności możemy zyskać pieniądze, spokój oraz komfort. Po prostu posiadanie wszystkiego w jednym miejscu daje lepszą przejrzystość oraz ułatwia niby prozaiczne płacenie rachunków – w takiej sytuacja da się też liczyć na godne zainteresowania obniżki. Zważywszy jednak na potrzeby najmłodszych, rozpoczynających kolejny etap edukacji, świetnie wypada szybki internet LTE Advanced od Plusa. Przesyłanie dużych plików, oglądanie telewizji czy zwykła szybkość przy przeglądaniu sieci to atuty, które przekonają do siebie każdego.

Na jesienne wieczory przyda się również sama telewizja. Filmy czy seriale to doskonała rozrywka, a dzięki możliwości zintegrowania wszystkiego z Cyfrowym Polsatem jesteśmy w stanie oglądać wszystkie najlepsze hity i mieć dostęp do najpopularniejszych stacji telewizyjnych. W dodatku wspólny seans to naprawdę dobry sposób na spędzenie czasu.

Przyjrzyjmy się temu bliżej na kilku przykładach. Za 80 złotych miesięcznie mamy trzy abonamenty z nielimitowanymi rozmowami, SMS-ami i MMS-ami oraz 6 GB internetu, a także dedykowany pakiet internetu LTE wielkości 30 GB. W ten sposób mamy duży pakiet danych do wykorzystania nie tylko na urządzeniach mobilnych, ale także w domu, a to wszystko uzupełnione wysoką prędkością pobierania.

Za 60 złotych miesięcznie otrzymujemy abonament z nielimitowanymi rozmowami, SMS-ami, MMS-ami oraz 2 GB internetu, 30 GB dedykowanego internetu LTE oraz pakiet telewizji z 81 kanałami. Zbliżony pakiet, ale skupiający się jedynie na abonamencie oraz telewizji, można kupić już za 40 złotych miesięcznie.

Dopasowane XXI wieku

Żyjemy w świecie nastawionym na cyfryzację, zatem ważne jest to, aby mieć dostęp do internetu i dysponować odpowiednim pakietem danych w telefonie. Brak tych dwóch elementów potrafi być naprawdę irytujący i ograniczający w pewnych sytuacjach. Szczególnie najmłodsi korzystają obecnie ze wszystkich dobrodziejstw zapewnianych przez najnowsze technologie, ale starsze pokolenia wcale im nie ustępują. Z tego względu warto zainteresować się rzeczywiście rozbudowanymi pakietami usług.

W tym wszystkim trzeba też kierować się zdrowym rozsądkiem. Nie wolno dać się ponieść emocjom i chęci szaleństwa, a warto tu na chwilę się zatrzymać i wszystko przekalkulować. W końcu wygodniej wybrać smartDOM i płacić mniej, mając wszystko w ramach jednej opłaty miesięcznej i jednej faktury. Prosto, przejrzyście, nawet dla wymagających. Spodziewam się, że to wszystko doceni każdy: od najmłodszych po najstarszych.

-

Tekst powstał we współpracy z siecią Plus.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu