Felietony

Aplikacje do podróżowania — zabierz je na wakacje!

Kamil Świtalski
Aplikacje do podróżowania — zabierz je na wakacje!
18

Wakacje to ten czas, w którym najtłumniej wypuszczamy się na mniejsze i większe wypady. W dzisiejszych czasach cały proces jest nie tylko tańszy, ale też dużo łatwiejszy — wszystko to dzięki smartfonom. Stały dostęp do internetu, moduły GPS, mapy na wyciągnięcie ręki — i cały zestaw poradników. Oto zestaw aplikacji do podróżowania, które naprawdę warto mieć przy sobie!

Airport by FLIO

Platformy: Android, iOS; Ocena użytkowników: 4,3

Duże lotniska potrafią być naprawdę problematyczne w obyciu — szczególnie kiedy przyjdzie nam w szybkiej pogoni do kolejnej bramki jeszcze zmieniać terminal. A gdy po drodze chcielibyśmy jeszcze zrobić szybkie, bezcłowe, zakupy czy załatwić jakieś formalności — sprawy potrafią nabrać naprawdę nieprzyjemny obrót. Airport by FLIO to przemyślana aplikacja, która nie pozwoli nam się zgubić. Jasny podział na kategorie tematyczne, czytelne plany, informacje o wifi, plany przylotów i odlotów — wszystko pod ręką!

Google Trips

Platformy: Android, iOS; Ocena użytkowników: 4,1

Trips to stosunkowo młoda aplikacja od Google, która chce pomóc nam zaplanować idealne wycieczki. Wycieczkowy asystent z prawdziwego zdarzenia, który ułoży dla nas kompletny plan podróży... właściwie gdziekolwiek byśmy się nie wybrali! Poza pełnymi propozycjami wycieczkowymi, znajdziemy tam również całe zestawy porad, które mogą nam się przydać. Nie bez powodu Tomasz pisał, że nie wyobraża już sobie podróży bez tej aplikacji.

iPolak

Platformy: Android, iOS, Windows Phone; Ocena użytkowników: 4,3

iPolak to prawdziwa encyklopedia podróżnicza, która wykonana została na zlecenie MSZ. Aplikacja jest bazą danych z prawdziwego zdarzenia. Obszerna lista państw, a otwierając którekolwiek z nich czekają na nas zakładki z opisem, placówkami oraz ostrzeżeniami. Pierwsza z nich podpowie nam jak przygotować się do podróży (szczepienia, dokumenty itp.), w drugiej znajdziemy adresy placówek dyplomatycznych. Trzeciej raczej nikomu nie trzeba tłumaczyć. To jeden z programów który musi znaleźć się w bibliotece aplikacji wszystkich świadomych podróżników.

PasażerGo

Platformy: Android, iOS; Ocena użytkowników: 4,3

Oficjalna aplikacja serwisu Pasażer, to kopalnia informacji dla wszystkich miłośników latania i... wyszukiwania promocji. Serwis każdego dnia serwuje najświeższe informacje ze świata lotów — przy okazji dbając o to, aby nie zabrakło w tym wszystkim wygody i nienagannej oprawy. Konkurent uwielbianego Fly4Free, który — swoją drogą — także oferuje nienagannie opracowane aplikacje mobilne.

Polskie Szlaki

Platforma: Android; Ocena użytkowników: 4,2

Polskie szlaki, czyli oficjalna aplikacja popularnego portalu gromadzącego informacje na temat kilku tysięcy atrakcji czekających w naszym pięknym kraju. Co ważne — poza ich spisem, możemy także liczyć na cały zestaw fotografii i opinii użytkowników. Twórcy platformy zaś stale pracują nad poradnikami, pozwalają odnaleźć najbliższe nam atrakcje, gromadzą informacje o bazie noclegowej i szlakach turystycznych. Wszystko to w czytelnej, miłej dla oka formie.

Zamki Polskie

Platforma: Android; Ocena użytkowników: 4,5

Ta aplikacja to prawdziwa gratka dla wszystkich miłośników starych budowli. Jak sam tytuł sugeruje, skupia się na zamkach — z tą niepozorną aplikacją poznamy rozmaite historie z nimi związane, mamy szansę dowiedzieć się wiele na temat królów którzy je zamieszkiwali. Oprócz tego możemy liczyć na całą garść informacji o zamkach: ich dokładne mapy i przewodniki — a wszystko to wzbogacone bogato rozpisaną historię!

Co warto zjeść w okolicy?

Tym razem nie jedna aplikacja, a cała zestaw rozmaitych propozycji. Bowiem nie ma jednej słusznej opcji — w zależności od regionu świata, inne propozycje będą sprawdzały się lepiej, inne gorzej. Dlatego warto wyposażyć się w cały ich zestaw! Śmiało zatem instalujcie FourSquare, Yelp czy TripAdvisor!

Aplikacje do szukania tanich lotów

Pytanie gdzie znaleźć tanie loty? jest o tyle trudne, że odpowiedzi na nie... po prostu nie ma. Bo jeżeli chodzi o naprawdę okazyjne ceny, błędy w systemach itp. — najlepiej sprawdzą się w tej kwestii fora zapaleńców tematu. Jeżeli jednak chodzi o wygodne wyszukiwarki, to z pewnością powinniście mieć na oku SkyScanner, Hopper, Kayak, momondo czy eSky.

Aplikacje do szukania noclegów na całym świecie

W kwestii noclegów sprawa jest dużo łatwiejsza. Ostatnie miesiące przyniosły naprawdę cały szereg świetnych alternatyw w kwestii poszukiwania noclegów w różnych cenach. Od wyjątkowo tanich, przez nietypowe, na luksusowych rozwiązaniach kończąc. I w tej kategorii nie można z pewnością przejść obojętnie obok takich jak trivago, Booking.com czy Airbnb!

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu