Telekomy

Aplikacje bez zużywania transferu danych u polskich operatorów

GU
Grzegorz Ułan
26

Pod wczorajszym wpisem, w którym sprawdzałem proces zakupu usług na telefonie, udostępnianych przez polskie telekomy na ich mobilnych stronach, pojawił się komentarz jednego z naszych Czytelników, który zasugerował, byśmy stworzyli zestawienie operatorów, którzy udostępniają zestaw aplikacji nie pomniejszających transferu danych z pakietu. Podobno nie ma takiego zestawienia w polskiej sieci, więc zróbmy to.

Początkowo poddałem w wątpliwość zapotrzebowania na tego typu opcje, gdyż w dobie dużych pakietów danych udostępnianych przez polskich operatorów, prawdopodobnie tak dużego znaczenia to już nie ma, ale DANY KEY rozwiał je w dalszej dyskusji.

Aplikacje bez zużywania transferu u polskich operatorów

Różni operatorzy, udostępniają różne aplikacje i do tego w różnych taryfach, z uwagi na to ciężko byłoby to wrzucić w jakąś przejrzystą tabelkę. Zebrałem więc wszystko, co znalazłem i opisałem wraz z zrzutami.

Virgin Mobile

Wybierając ofertę Virgin Mobile na kartę możemy liczyć na darmowy transfer do komunikatorów mobilnych GG i Messenger oraz do Twittera, Facebooka i ask.fm. Opcja dostępna jest od taryfy #PEŁENLUZ fo najwyższej #DLAMNIESUPER

Plush ABO

W Plush ABO oprócz aplikacji nie zużywających transferu danych wliczonych w abonament, mamy też płatną usługę Pakiet Video za 4,99 zł miesięcznie, która nie pomniejsza transferu przy korzystaniu z YouTube. Usługa dostępna jest w najdroższym planie za 25 zł i po podpisaniu umowy na 2 lata, przez pierwsze 3 miesiące opłata nie jest pobierana.

Jeśli chodzi o pakiet Pakiet Social Free, w dwóch najtańszych abonamentach za 10 zł i 20 zł, możemy korzystać z aplikacji Facebooka, a w najdroższym za 25 zł, dochodzi Instagram, Messenger oraz WhatsApp.

Plush na kartę

Podobną opcję mamy dostępną w ofercie Plush na kartę, czyli Facebook, Instagram, Messsenger i WhatsApp wliczony w opłatę 25 zł, a w taryfach za 20 i 10 zł tylko transfer do Facebooka.

Dodatkowo można aktywować pakiet YouTube, za pierwszy miesiąc za darmo, później po 5 zł miesięcznie.

a2mobile

W a2mobile z koleji we wszystkich pakietach, zarówno w pakiecie Rozmowy, Wiadomości jak i Internet dostępny jest darmowy pakiet społecznościowy, z którym można korzystać z aplikacji KATZ, Facebook, Messenger i Frifon bez zużywania danych.

Play abonament

Oferta abonamentowa w Play jest dość obfita w usługi muzyczno-filmowe, jednak tylko transfer danych przy korzystaniu z usługi telewizyjnej Play NOW nie pomniejsza limitu na koncie.

Tidal dostępny jest wprawdzie za darmo przez 2 lata, ale zużywa transfer, podobnie jak korzystanie z serwisu ShowMax.

Orange abonament

Orange we wszystkich abonamentach ma udostępnioną usługę muzyczną Spotify Premium za darmo przez 3 miesiące, później wchodzi standardowa opłata.

Usługa ta pomniejsza jednak dostępny na koncie transfer danych, chyba że wykupimy Pakiet gigabajtów na muzykę za 4,99 zł, wtedy możemy do woli odsłuchiwać muzykę poprzez Spotify.

Plus abonament

Przez kilkanaście miesięcy Plus oferował dostęp do serwisu HBO GO, bez zużywania danych z limitu w abonamencie komórkowym bądź internetowym. Jednak od 15 kwietnia opcja ta już nie jest dostępna, z aptekarskiego obowiązku wspominam o niej, gdyż pozostała darmowa opcja 5 GB w miesiącu dodatkowo na oglądanie filmów i seriali w tym serwisie.

T-Mobile abonament

Na koniec pozostał T-Mobile, który przez ostatnie miesiące mocno stawia na dostęp do usług wideo dla swoich klientów. Zacznijmy jednak od darmowych opcji, czyli od aplikacji nie pomniejszających transferu danych. Wśród aplikacji znalazły się takie aplikacje jak Facebook, Twitter, WhatsApp, Tinder, Messenger, ale też i kilka pomniejszych autorskich aplikacji, takich jak myBox, myDysk, aplikacja do bankowości T-Mobile Usługi Bankowe, Mój T-Mobile oraz nawigacja samochodowa. Jest też darmowy transfer do usługi muzycznej Tidal, przez cały okres umowy.

Co do serwisów wideo, w T-Mobile od maja dostępna jest usługa Supernet Video, która pozwala oglądać treści wideo w takich aplikacjach jak YouTube, Netflix, ShowMax czy TVN Player bez pomniejszania pakietu danych. Jest to usługa dodatkowo płatna - 5 zł za jakość DVD i 15 zł jeśli zdecydujemy się na jakość HD.

Trzeba tu jeszcze wspomnieć o ostatniej promocji, czyli Netflix przez rok za darmo, jeśli wykupimy usługę Supernet Video, będziemy mogli oglądać filmy i seriale bez obaw o zużywany transfer.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu