Xbox

Gracze PC otrzymają nową wersją aplikacji Xbox na Windows 10

AJ
Artur Janczak
8

Microsoft nie próżnuje. Wiemy już, że PC otrzyma godną wariację abonamentu Xbox Game Pass, ale oprócz tego można już testować całkowicie odświeżoną wersję aplikacji na Windows 10. Xbox App pod komputery otrzyma stosowną zmianę, która powinna przyczynić się do większego zainteresowania tym programem. Na ten moment całe to oprogramowanie działa prawidłowo, ale sam interfejs jest mało czytelny i dość toporny. Na szczęście, już niebawem się to zmieni.

Pecetowa ofensywa

Choć firma Microsoft chciała zapewne zapowiedzieć wszystko na swojej konferencji podczas E3, to jednak do sieci wyciekło już trochę danych. Wiemy o nowej konsoli, abonamencie dla graczy PC, a do tego dochodzi odświeżenie aplikacji Xbox. Patrząc na udostępnione obrazy widać inspiracje Discordem. Główna lista po lewej stronie, podział sekcji u góry i duża przestrzeń zarówno na opis i szczegóły danej gry, a także czat i media społecznościowe. Wszystko proste, przejrzyste i przyjemne dla oka. Tak to powinno wyglądać od początku. Choć sam korzystam czasami z obecnej wersji Xbox na komputery osobiste, to nie mogę powiedzieć nic dobrego o jej interfejsie, oprócz tego, że działa.

Nowe wcielenie aplikacji Xbox

Na ten moment omawiana aplikacja jest jeszcze w wersji beta i tylko niektórzy będą mogli sprawdzić ją już teraz. Wiemy także, że do jej działania będzie niezbędna instalacja aktualizacji Windows 10 Maj 2019. Czego można się spodziewać po nowym Xbox App?

  • Całkowicie przebudowany interfejs, pasujący do dzisiejszych standardów.
  • Zaawansowane wyszukiwanie gier według różnych kryteriów.
  • Bogate w detale strony dotyczące gier zawierające zwiastuny, materiały z rozgrywki, galerie, wymagania sprzętowe, oceny, dodatki i wiele więcej.
  • Pełna współpraca z nowym Xbox Game Bar, dzięki któremu będzie można podejrzeć dane informacje.
  • Prosty i czytelny czat, za którego sprawą można rozmawiać ze znajomymi na PC, Xbox One oraz urządzeniach mobilnych.

Poniżej macie screeny, które pochodzą ze sklepu Microsoft. Czekamy teraz na wystąpienie firmy Microsoft na targach E3, bo coś czuję, że mają jeszcze kilka asów w rękawie.

Aktualizacja

Pojawiła się nowa wersja aplikacji Xbox do pobrania, dzięki której będzie można zagrać w gry z Xbox Games Pass for PC. Do poprawnego działania trzeba również zaktualizować Windows 10 do najnowszej wersji. Link tutaj.

Zdjęcie: 1

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

xboxe3