Microsoft

Xbox Game Pass wkrótce dostępny na kolejnej platformie. Poznajcie pierwsze szczegóły nowej usługi

Piotr Kurek
Xbox Game Pass wkrótce dostępny na kolejnej platformie. Poznajcie pierwsze szczegóły nowej usługi
2

Dwa lata temu użytkownicy konsoli Xbox One otrzymali usługę dającą dostęp do biblioteki ponad 100, często wysoko ocenianych, tytułów. Xbox Game Pass zmierza na nową platformę. Myślę, że gracze pecetowi będą zachwyceni.

Z Xbox Game Pass korzystam od dłuższego czasu. Ta usługa przemawia do mnie bardziej, niż Xbox Live Gold — nie gram w gry online, a darmowe tytuły w ramach tego abonamentu, z miesiąca na miesiąc są coraz słabsze (podobnie jak w przypadku PlayStation Plus). Game Pass daje mi dostęp do naprawdę mocnych pozycji — zarówno od twórców niezależnych, jak i dużych wydawców, czy samego Microsoftu. Choć z usługi skorzystają głównie posiadacze konsol Xbox One, tak w niektóre gry można również zagrać na komputerach PC — za sprawą Xbox Play Anywhere.

Zobacz też: Dlaczego warto mieć Xbox Game Pass – abonament na ponad 100 gier kosztujący mniej niż pojedynczy tytuł

Xbox Play Anywhere daje dostęp do gier multiplatformowych na konsoli, jak i na systemie Windows 10, jednak w zmieniającej się bibliotece znajdziemy zaledwie kilka lub kilkanaście pozycji ją wspierających. To sprawia, że kupno Xbox Game Pass wyłącznie do grania na PC jest mało opłacalne. Microsoft w końcu dostrzegł potencjał grania na komputerach i postanowił rozszerzyć dać podobne rozwiązanie na platformie Windows prezentując nową usługę —  Xbox Game Pass for PC.

Xbox Game Pass for PC — nowa usługa od Microsoft dla graczy

Xbox Game Pass for PC oferować będzie dostęp do ponad 100 tytułów na Windows 10 między innymi od Bethesdy, Deep Silver, Devolver Digital, Paradox Interactive, czy SEGA. Nie zabraknie tu oczywiście tytułów od Xbox Game Studios, które mają trafiać do usługi w dniu ich światowej premiery, czy nowych gier od pozyskanych w ostatnim czasie przez firmę studiów Obsidian oraz inXile. Microsoft informuje, że współpracuje obecnie z 75 firmami nad wprowadzeniem ich najlepszych gier do oferty. Dodatkowo, subskrypcji Xbox Game Pass for PC otrzymają 20% rabatu przy zakupie gier z biblioteki Game Pass w Microsoft Store oraz 10% zniżki na DLC.

Niestety w chwili obecnej nie znamy dokładniejszych szczegółów na temat nowej usługi. Na odpowiedzi na najważniejsze pytania, w tym dotyczące ceny, daty premiery, czy dokładnych gier dostępnych na starcie, musimy poczekać do konferencji firmy na tegorocznych targach E3. Ta jest zapowiedziana na niedzielę, 9 czerwca o godzinie 22.00 czasu polskiego.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu