Moje przemyślenia

Aplikacja mobilna dla kierowców, czyli jak Ford ułatwia życie posiadaczom swoich pojazdów

MK
Marcin Kamiński
17

Samochody elektryczne dają jeszcze mniej przyjemności z jazdy niż tradycyjne jednostki napędowe, jednak producenci tego typu pojazdów nie próżnują i starają się przyciągnąć klientów na inne sposoby. Ford, znana amerykańska marka motoryzacyjna, daje swoim klientom możliwość pobrania na smartfony apli...

Samochody elektryczne dają jeszcze mniej przyjemności z jazdy niż tradycyjne jednostki napędowe, jednak producenci tego typu pojazdów nie próżnują i starają się przyciągnąć klientów na inne sposoby. Ford, znana amerykańska marka motoryzacyjna, daje swoim klientom możliwość pobrania na smartfony aplikacji MyFord Mobile, dzięki której korzystanie z pojazu elektrycznego może stać się przyjemniejsze. Czy odczytywanie danych o samochodzie z telefonu komórkowego i sterowanie niektórymi jego funkcjami zdalnie stanie się niebawem standardem?

Aplikacja MyFord Mobile pozwala na zdalne uzyskanie interesujących informacji na temat naszego samochodu. W pierwszej z widocznych zakładek możemy ujrzeć aktualne miejsce przebywania samochodu oraz jego status, np. „w trakcie ładowania”. Po kliknięciu na baterię uzyskamy dokładne dane na temat zasięgu czy czasu ładowania. Po kliknięciu w samochód uzyskamy z kolei dane o stylu naszej jazdy czy ilości wyemitowanego do atmosfery dwutlenku węgla.

Kolejna zakładka to mapa z zaznaczonymi stacjami ładowania najbliższymi naszej aktualnej lokalizacji. Pozwoli to nie utknąć nam na środku drogi z wyczerpaną baterią. Kolejna zakładka to planer podróży – za pomocą klawiatury możemy wprowadzić adres miejsca docelowego lub po prostu interesujący nas obiekt, np. restaurację. Aplikacja sama zajmie się wyznaczeniem trasy, biorąc pod uwagę zasięg pojazdu na jednym ładowaniu oraz konieczność uzupełniania baterii na specjalnych stacjach. Co ciekawe, w tworzeniu algorytmu uczestniczyła firma Microsoft, a za cel postawiono sobie podpowiadanie kierowcom sposobu na obniżenie kosztów podróży na ile to tylko możliwe.

Ostatnia zakładka to zbiór informacji o naszym samochodzie, stylu jazdy, osiągnięciach, jak również dostęp do społeczności. Aplikacja pozwala na proste udostępnianie w mediach społecznościowych informacji zebranych przez nasz samochód. W opcjach z kolei możemy dowolnie ustawić odpowiadające nam notyfikacje oraz dodać kolejne pojazdy oraz kierowców.

Aplikacja MyFord Mobile działa z elektrycznymi wersjami tegorocznej edycji modelu Ford Focus, a także hybrydowymi wersjami modeli C-Max i Fusion.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Ford